Efektowny start.

Po niemal pięciu miesiącach letniej przerwy, do rywalizacji w Dywizji 3B Cambridgeshire County League wrócili zawodnicy The Eagle FC. Podopieczni Arkadiusza Reputały nowe rozgrywki rozpoczęli od mocnego uderzenia, albowiem rozbili na wyjezdzie Wisbech St Mary „B” aż 8:2!

Część kibiców „Orłów” z niepokojem wyczekiwała początku rozgrywek. Wyniki towarzyskich konfrontacji były dalekie od ideału. Wszelkie obawy odeszły w zapomnienie już po 15 minutach inauguracyjnej potyczki. The Eagle weszli w mecz niezwykle zmotywowani i już po pierwszym kwadransie mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Wynik otworzył Marcin Byszewski, wykorzystując podanie Sławomira Pękały. Drugie trafienie było autorstwa Mateusza Gretkowskiego, który silnym strzałem pod poprzeczkę sfinalizował indywidualny rajd lewym skrzydłem. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:0, finalizując dośrodkowanie z prawej flanki. Wynik przed przerwą ustalił Mariusz Kożuchowski.

Po zmianie stron kanonada The Eagle trwała nadal. Kolejne dwa trafienia dla „biało – czerwonych” padły łupem Artura Zajączkowskiego.
W międzyczasie, zawodnicy Wisbech wykorzystali lekkie rozprężenie w szeregach gości, znalezli dwukrotnie drogę do siatki strzeżonej przez Radosława Kalatę, zmniejszając tym samym nieznacznie rozmiary porażki. Stracone bramki podziałały mobilizująco na „Orłów”, którzy postanowili w dobitny sposób zaznaczyć swoją dominacją na boisku. Na 7:2 podwyższył Ionut Coane, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu w barwach The Eagle. Wynik spotkania ustalił Robert Oziemczuk.

Supremacja podopiecznych Arkadiusza Reputały w starciu na ABC Meats Stadium nie podlegała najmniejszej dyskusji. „Biało-czerwoni” dominowali niemal przez pełne 90 minut, czego efektem było osiem strzelonych bramek. Chwilowe rozluźnienie między 60 a 70 minutą zaowocowało dwoma trafieniami po stronie strat. Wynik w pełni oddaje jednak różnicę, jaka dzieliła oba zespoły w sobotnie popołudnie.
Zawodnikiem spotkania został wybrany Marcin Byszewski, który brał udział niemal w każdej akcji bramkowej The Eagle.

Kolejne spotkanie „Orły” rozegrają już w najbliższą sobotę. Rywalem będzie drużyna Benwick Athletic. Początek spotkania na Beech Avenue o godzinie 15:00.

Wisbech St Mary „B” – The Eagle 2:8 (0:4)
Bramki: Marcin Byszewski, Mateusz Gretkowski x2, Mariusz Kożuchowski, Artur Zajączkowski x2, Ionut Coane, Robert Oziemczuk.

The Eagle: Radosław Kalata – Marcin Wołynko, Kristaps Janens, Paweł Oziemczuk, Mateusz Kupka – Mariusz Kożuchowski, Radosław Oleksiak, Marcin Byszewski, Mateusz Gretkowski – Ionut Coane, Sławomir Pękała.

Rezerwowi: Jarosław Olczak, Robert Oziemczuk, Iacob Baciu, Paweł Drożdż, Artur Zajączkowski.