Wiktoria Kiszkis z golem w debiucie w kadrze WU-17

Wiktoria Kiszkis (Arsenal FC) zdobyła bramkę w debiucie w reprezentacji Polski kobiet U-17. Kadra prowadzona przez trenerkę Patrycję Jankowską dwukrotnie pokonała na wyjeździe Węgry 5:4 oraz 2:0.

Kiszkis (rocznik 2003) w pierwszym spotkaniu weszła na boisko w 55. minucie. Już 180 sekund później cieszyła się ze swojej pierwszej bramki w reprezentacji Polski kobiet w kategorii U17. Zawodniczka londyńskiego Arsenalu w drugim meczu rozegrała całą drugą połowę.

Dla Wiktorii to kolejny gol w debiucie. We wrześniu ubiegłego roku wystąpiła w dwóch meczach towarzyskich kadry U-15 z Czechami. Wtedy także pokonała bramkarkę drużyny przeciwnej.

Mecze towarzyskie na Węgrzech były częścią przygotowań kadry U17 do turnieju Elite Round, czyli ostatniego etapu eliminacji do mistrzostw Europy, który odbędzie się w Bośni i Hercegowinie. Polki zagrają 19 marca z gospodyniami (15:00, Bijejlina), 22 marca z Turcją (15:00, Ugljevik) i 25 marca z Austrią (15:00, Bijeljina).

6 marca 2018, Ulloi
Węgry – Polska 4:5

Bramki dla Polski: Tomasiak (7. – karny), Kozak (27.), Buszewska (36.), Glinka (50.), Kiszkis (58).

Polska: Kaźmierczak – Buszewska (72. Konkol), Silny, Homa (60. Zieniewicz), Radochońska (55. Kiszkis), Piechocka, Cichy, Filipczak (75. Włodarczyk), Legowski, Tomasiak, Kozak (41. Glinka).