Raport ligowy: Zwycięstwa Kuszczaka i Augustyna. Gol Cieślewicza

Adrian Cieślewicz (New Saints) zdobył jedną z bramek w wygranej jego zespołu z MBi Llandudno 4:3. Ze zwycięstw cieszyli się również Tomasz Kuszczak (Birmingham City) oraz Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian).

Kolejny raport ligowy z występów Polaków na Wyspach Brytyjskich zaczynamy tradycyjnie od angielskiej Premier League. Niestety ponownie zagrał tylko Łukasz Fabiański, a jego Swansea przegrało drugi mecz z rzędu. Tym razem z Norwich 0:1.

Artur Boruc stracił miejsce w pierwszym składzie Bournemouth. Polskiego bramkarza zastąpił Adam Federici, ale nie uratowało to „Wisienek” od porażki z Southampton 0:2. Jak zwykle Marcin Wasilewski nie znalazł się w składzie Leicester. „Lisy” wygrały z Watford 2:1.

W Championship trzy punkty zdobył Tomasz Kuszczak. Jego Birmingham pokonało na wyjeździe Fulham 2:5. Piotr Malarczyk i Bartosz Białkowski tylko przyglądali się z pozycji rezerwowych jak ich Ipswich rozbija Rotherham 5:2.

W szkockiej Premiership udany powrót do składu Heart of Midlothian, po pauzie za czerwoną kartkę, zaliczył Błażej Augustyn. Polski obrońca zagrał 90 minut, a „Serca” wygrały z Hamilton 2:0. Nie powiodło się natomiast Michałowi Szromnikowi. Nasz bramkarz po raz trzeci z rzędu wyszedł w pierwszej jedenastce, ale jego Dundee przegrało z Aberdeen 0:2.

Natomiast Adrian Cieślewicz zdobył drugą w tym sezonie bramkę. 24-letni skrzydłowy trafił w 9. minucie w meczu przeciwko MBi Llandudno. Ostatecznie New Saints wygrali 4:3 i zajmują pierwsze miejsce w tabeli walijskiej Premier League.

Natomiast zaledwie 17-letni Antoni Sarnowski z Bangor City FC był drugim bramkarzem w meczu z Port Talbot Town. Jego zespół przegrał 0:2.

Premier League
1. Artur Boruc (AFC Bournemouth) – na ławce z Southampton 0:2
2. Łukasz Fabiański (Swansea City AFC) – 90 minut z Norwich City FC 0:1
3. Marcin Wasilewski (Leicester City FC) – poza składem na Watford 2:1

Football League Championship
1. Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) – 90 minut z Fulham FC 5:2
2. Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) – cały mecz na ławce z Rotherham United FC 5:2
3. Piotr Malarczyk (Ipswich Town FC) – cały mecz na ławce z Rotherham United FC 5:2

Football League Two
1. Artur Krysiak (Yeovil Town FC) – 58. minut i czerwona kartka z Maidstone United 1:0 w I rundzie FA Cup

Scottish Premiership
1. Błażej Augustyn (Heart of Midlothian FC) – 90 minut z Hamilton Academical 2:0
2. Michał Szromnik (Dundee United FC) – 90 minut z Aberdeen FC 0:2