Michał Szromnik ostrzelany w Scottish League Cup

Dundee United z Michałem Szromnikiem w składzie przegrali na wyjeździe z Hibernian 0:3 w ćwierćfinale Scottish League Cup. 22-letni bramkarz miał mnóstwo pracy w spotkaniu przeciwko drużynie z Edynburga.

Zawodnicy ze stolicy Szkocji oddali aż 24 strzały, z czego 15 było celnych. Szromnik kilkoma bardzo dobrymi interwencjami uchronił swój zespół od jeszcze wyższej porażki. Polski golkiper po raz pierwszy został pokonany w 20. minucie, kiedy to po zamieszeniu w polu karnym z 15 metrów gola strzelił David Gray.

Następnie w 61. minucie jedenastkę skutecznie wykorzystał Jason Cummings. Wynik meczu tuż przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Lewis Stevenson. Szromnik przy każdej z bramek nie miał żadnych szans.