asd

Występy Polaków w dniach 18-21 listopada

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 18-21 listopada w najważniejszych ligach.

Anglia

Premier League – 12. kolejka

Artur Boruc (Bournemouth) po raz pierwszy w tym sezonie opuścił mecz Premier League. 36-letni bramkarz nie mógł zagrać ze Stoke City z powodu kontuzji pleców. Na razie nie wiadomo ile potrwa jego przerwa w grze.

Łukasz Fabiański (Swansea City) był bardzo blisko zachowania czystego konta. Jednak „Łabędzie” w 89. minucie meczu z Evertonem straciły bramkę na 1:1 i nie wygrały drugiego meczu w sezonie. Swansea cały czas zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Marcin Wasilewski (Leicester City) był rezerwowym, a „Lisy” przegrały 1:2 z Watfordem.

Championship – 17. kolejka

Ian Holloway nie skorzystał z Polaków swoim pierwszym spotkaniu jako trener Queens Park Rangers. Ariel Borysiuk spędził całe spotkanie w rezerwie, a Pawła Wszołka nie było nawet w kadrze meczowej. Londyńczycy wygrali 2:1 z Norwich City.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town) nie zaliczy 17. kolejki do udanych. „Traktorzyści” po błędach w obronie przegrali z Nottingham Forrest 0:2. Ipswich po tym spotkaniu spadło na 17. miejsce w tabeli.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City) został wybrany zawodnikiem meczu z Bristol City. 34-letni bramkarz bronił pewnie i zaprezentował kilka efektownych interwencji. Dzięki wygranej 1:0 Birmingham awansowało już na 5. miejsce.

Damien Perquis (Nottingham Forest) rozegrał cały mecz z Ipswich Town, który jego drużyna wygrała 2:0.

League One – 18. kolejka

Vincent Rabiega (Bradford City) poza składem

League Two – 17. kolejka

Artur Krysiak (Yeovil Town) cały czas ma pewne miejsce w pierwszym składzie. Drużyna 27-letniego bramkarza pokonała Colchester United 2:1 i po serii sześciu meczów bez porażki awansowała na 7. miejsce.

Premier League 2 – 10. kolejka

Krystian Bielik (Arsenal) ponownie był kapitanem swojej drużyny. „Kanonierzy” pokonali Tottenham 2:0.

Kamil Grabara (Liverpool FC) cały czas ma pewne miejsce w drużynie do lat 23. Tym razem 17-letni bramkarz nie miał zbyt wiele pracy. Liverpool wygrał bez większych problemów z Reading 2:0 i w tabeli Premier League 2 zajmuje 3. miejsce.

Mateusz Hewelt (Everton) zachował czyste konto w meczu z Manchester City. Drużyna z Liverpoolu po wygranej 1:0 prowadzi w tabeli Premier League 2.

Bartosz Kapustka (Leicester City) zdobył bramkę w meczu z Derby County U23, który „Lisy” wygrały 5:0. Polski pomocnik przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Maksymilian Stryjek (Sunderland) był rezerwowym w meczu z Manchester United. „Czarne Koty” wygrały 2:0, a w pierwszym składzie zagrał Portugalczyk Mika.

U18 Premier League

Paweł Sokół (Manchester City) cały czas utrzymuje miejsce w pierwszej jedenastce. W sobotę po szalonym spotkaniu jego drużyna zremisowała z Evertonem 4:4. Po faul Sokoła zespół z Liverpoolu wykorzystał rzut karny. City jako jedyny zespół nadal są niepokonani.

Adam Przybek (WBA) był rezerwowym w meczu z Newcastle, który WBA wygrali 2:0.

Scottish Premiership – 14. kolejka

Krystian Nowak (Heart of Midlothian) był rezerwowym w meczu z Hamilton Academical, który zakończył się remisem 3:3.