Wygrana Victorii, trudny start sezonu pozostałych klubów

W pierwszym raporcie skupiamy się na pięciu polskich klubach. Dwa z nich grają na jedenastym (PFC Victoria, Peterborough Polonia), a pozostałe na dwunastym (White Eagles), trzynastym (United Worksop) i piętnastym (The Eagle) poziomie piramidy rozgrywek piłkarskich w Anglii.

Victoria jest beniaminkiem Middlesex County League – Premier Division. Drużyna prowadzona przez trenera Emila Kota po czterech meczach ma na koncie siedem punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

W minioną sobotę Victoria w dramatycznych okolicznościach pokonała Pitshanger Dynamo 4:3. Prowadzili 2:1, następnie przegrywali 2:3, ale zdołali odrobić straty, a zwycięską bramkę w 97. minucie zdobył wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Kijowski. Należy wspomnieć, że w składzie Victorii z różnych powodów było czternastu zawodników. Drużyna zmaga się także z kontuzjami.

„Straciliśmy zęby, ale nie straciliśmy charakteru i dzisiaj to pokazaliśmy wydrzeć” – powiedział po meczu Emil Kot w rozmowie z zakrecony.pl, gdzie przeczytacie szczegółową relację oraz wideo z bramkami.

Pitshanger Dynamo – PFC Victoria Londyn 3:4
Bramki zdobyli: Kowalkowski, Pawełczak, Malczuk , Kijowski.

Victoria: Bartek Fogler  – Maciej Błasik, Sylwester Kiełbasa, Karol Matysik, Dominik Pątek – Jakub Malczuk, Hussain Vakili, Jakub Matwiejszyn, Przemysław Kubisz, Maciej Pawełczak – Paweł Kowalkowski.

Na zmiany weszli: Barłomiej Kijowski oraz Damian Wacewicz.

Link do strony klubu na Facebooku: PFC Victoria

Zawodnicy Victorii po zwycięstwie nad Dynamo – fot. facebook.com/PFCVictoria/

Natomiast Peterborough Polonia FC jest beniaminkiem Peterborough & District League Premier Division. To także jedenasty poziom rozgrywkowy. Poloniści rozegrali już dziesięć spotkań w tym sezonie, w których zgromadzili 4 punkty (zwycięstwo, remis i porażka).

W minioną sobotę przegrali minimalnie 2:3 z liderem tabeli Moulton Harrox. Polonia obecnie zajmuje 15. miejsce w tabeli na 17 drużyn.

Peterborough Polonia – Moulton Harrox FC 2:3
Bramki dla Polonii:
Szymon Trusiło, Michał Rusin.

Polonia: Sebastian Białoskórka, Karol Iwanow, Dorian Janicki, Rafał Komisarczyk, Marcin Kostka, Rafał Kowalski, Paweł Łacina, Piotrek Stępień, Jacek Stolarski, Szymon Trusiło, Waldemar Urban.

Rezerwowy: Michał Rusin.

Link do ich strony na Facebooku: Peterborough Polonia FC

Peterborough Polonia FC – fot. facebook.com/PboroPolFc

Kolejnym beniaminkiem jest White Eagles FC. Drużyna z Reading awansował w zeszłym sezonie na dwunastym poziom rozgrywkowy do Thames Valley Premier League Division One. W pierwszym meczu przegrali z Finchampstead 0:4.

Oto relacja z ich strony na Facebooku (link):

Pierwsze 60 minut meczu było bardzo wyrównane. Kondycyjnie Orzełki dorównywały przeciwnikom. Widać było również, że maja w głowie pewną i przemyślaną taktykę. Jednak to nie wystarczyło. U drużyny przyjezdnej było widać zgranie oraz ogranie w wyższej lidze, a także dobra dyspozycja.

Goście zaczęli przeważać i naciskać coraz częściej. W pewnym momencie udało im się wykorzystać nieuwagę naszej obrony i w nieoczekiwanie szybkim tempie straciliśmy dwa gole! Przeciwnicy nie odpuszczali i dołożyli kolejne dwie bramki. Na twarzach naszych zawodników widać było niezadowolenie i jeszcze większa chęć walki! Nie poddajemy się i z podniesionymi głowami już teraz zapraszamy na kolejny mecz domowy w sobotę 8 września również o godzinie 14:00.

White Eagles FC –  Finchampstead 0:4

Skład White Eagles: Mariusz Ślesiński – Tomasz Jakubowski, Piotr Michałka, Piotr Grzywacz, Marcin Żarnowski – Michał Szulik, Bartek Drozdek – Sebastian Urbański, Bartek Mrozowski, Mateusz Kciuk – Wojtek Piasecki.

Rezerwowi: Dzięgiel, Czekaj, Pajdziński, Maciuk, Nagoda.

Natomiast na trzynastym poziomie w Sheffield & Hallamshire County Senior Football League Division Two zadebiutowali zawodnicy United Worksop. W pierwszej kolejce przegrali u siebie z Wombwell Town FC 0:1.

„Pierwsza połowa była pod nasze dyktando. Mogliśmy prowadzić 2:0, ale zmarnowaliśmy dwie setki. Natomiast przeciwnicy przed końcem pierwszej połowy przestrzelili karnego. Druga połowa była już dla nich. Siedliśmy kondycyjnie. Strzeliliśmy na 1:0 z wolnego po dośrodkowaniu na głowę w 80. minucie, ale sędzia dopatrzył się spalonego, gdzie go nie było. Tuż przed końcem meczu po zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu wbili nam bramkę na 0:1, Niesprawiedliwy wynik, ale nie poddajemy się i jedziemy dalej. Z przebiegu meczu remis byłby sprawiedliwy dla obu drużyn, lecz nasza nieskuteczność zemściła się i przegraliśmy” – opisuje Adrian Szewczyk, zawodnik i działacz United.

United Worksop – Wombwell Town FC 0:1

United: Piotr Strycharz – Damian Ratajczak, Adrian Szewczyk, Marcin Ciura, Kuba Gąsior, Vasile Cuciuc, Adrian Błachewicz, Przemysław Gulczyński, Przemysław Madrawski, Alex Szynal, Aleksander Rutkowski

Wchodzili z rezerwy: Oskar Szynal, Kamil Juźwin, Michał Żukowski. Nie zagrali: Mateusz Skrzypczak, Hubert Pawlikowski.

United Worksop przed meczem inauguracyjnym sezon 18/19

Natomiast na piętnastym poziomie w Cambridgeshire County Football League w dywizji Mead Plant & Grab 3B gra The Eagle FC.

„Klub został zarejestrowany jako drużyna z miasta Ely (dlatego w nazwie zespołu pojawia się w nawiasie – Ely), jednak boisko meczowe naszej drużyny mieści się w miasteczku Newmarket. Głównym powodem rejestracji naszego zespołu w Ely był taki że chcieliśmy aby zespół toczył swoją rywalizacje w Cambridgeshire County League, lidze która jest dużo bardziej rozbudowana niż ta należąca pod hrabstwo Suffolk” – tłumaczy Mateusz Kupka, prezes klubu.

W pierwszej kolejce The Eagle FC przegrał z Bluntisham Rangers Reserve 2:3. „Inauguracja sezonu w naszym wykonaniu nie wyglądała tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Zarówno my jak i kibice możemy czuć spore rozczarowanie, bo po sparingach, które wyglądały bardzo obiecująco, mieliśmy prawo oczekiwać znacznie lepszego początku nowych rozgrywek

Niestety, szczególnie w pierwszej połowie, pozwoliliśmy rywalom narzucić ich, nieco chaotyczny styl gry. Z tego chaosu zrodziły się bardzo przypadkowe bramki. Później staraliśmy się mozolnie odrabiać straty, ale zabrakło odrobiny czasu, by doprowadzić do wyrównania. Każda porażka boli, szczególnie podniesiona na własnym boisku, które miało być naszą twierdzą. To spotkanie to również potężny materiał szkoleniowy zarówno dla nas jak i dla sztabu trenerskiego. Musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski, pracować jeszcze ciężej na treningach i walczyć o punkty w kolejnych spotkaniach. To dopiero początek sezonu, więc nie ma powodów do przesadnego niepokoju. Jestem przekonany, że już w najbliższym meczu zaprezentujemy się na miarę naszych możliwości i dostarczymy naszym kibicom wielu pozytywnych emocji.” – opisuje Arek Jargieło, zawodnik The Eagle FC.

The Eagle FC – Bluntisham Rangers Reserve 2:3 (1:2)
Bramki dla Eagle: M. Oleś, R. Oziemczuk.

Skład: R. Kalata – M. Pawlak, R. Oziemczuk, A. C. Tanase, M. Kupka – M. Oleś, B. Stępniowski, A. Tita, P. Oziemczuk – A. Zajączkowski, S. Pękala.

Link do strony klubu na Facebooku: The Eagle Football Club