Porażka reprezentacji U17. Bramka Mikołaja Kwietniewskiego

Polska przegrała z Serbią 1:2 w drugim meczu turnieju Elite Round, czyli ostatniego etapu eliminacji do mistrzostw Europy do lat 17. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył Mikołaj Kwietniewski z Fulham FC, a Kamil Grabara z Liverpool FC rozegrał całe spotkanie.

Polska jest gospodarzem grupy siódmej etapu Elite Round. Pierwszego dnia turnieju drużyna prowadzona przez trenera Bartłomieja Zalewskiego pokonała Czarnogórę 2:0 po golach strzelony przez Marco Drawza i Davida Kopacza. Natomiast Serbia wygrała z Irlandią 2:0.

Druga kolejka meczów została rozegrana w środę. Najpierw Irlandia zwyciężyła nad Czarnogórą 3:0, a wieczorem Serbia zmierzyła się z Polską na stadionie Polonii Warszawa. Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie biało-czerwoni. Jednak Przemysław Macierzyński z bliska trafił prosto w bramkarza rywali.

Zdecydowanie lepszą skutecznością wykazali się Serbowie. W 27. minucie Stefan Ilić wykorzystał brak zdecydowania polskiej obrony i ładnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z prawej strony. Po niespełna godzinie gry było już 2:0. Tym razem Armin Djerlek pięknym strzałem z osiemnastu metrów nie dał żadnych szans Kamilowi Grabarze.

Honorową bramkę dla Polski zdobył w 78. minucie Mikołaj Kwietniewski, który w drugiej połowie zmienił Macierzyńskiego. Pomocnik Fulham FC ładnym zwodem zmylił obrońcę i lewą nogą pewnie umieścił piłkę w siatce.

Serbia dzięki zwycięstwu nad Polską 2:1 praktycznie zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie 7 oraz awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy. W ostatnim meczu Serbowie zmierzą się z Czarnogórą, która nie zdobyła jeszcze w Elite Round bramki. Polacy o awans zagrają w sobotę z Irlandią. Spotkanie odbędzie się w Pruszkowie. Początek o godzinie 18:00.

W etapie Elite Round 32 reprezentacje zostały podzielone na osiem grup. Na turniej finałowy w maju w Azerbejdżanie awansują zwycięzcy grup, a także siedem zespołów z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie ze swojej grupy.