#PolacywUK: Podsumowanie w dniach 2-5 grudnia

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 2-5 grudnia w najważniejszych ligach.

Anglia

Premier League – 14. kolejka

Artur Boruc (Bournemouth) wrócił do pierwszego składu po kontuzji pleców. Jego zespół po szalonym meczu wygrał z Liverpoolem 4:3. Polski golkiper przy pierwszych dwóch bramkach dla „The Reds” podjął złe decyzje.

Łukasz Fabiański (Swansea City) stracił aż pięć goli w meczu z Tottenhamem, ale ponownie pokazał się z dobrej strony. Brzmi to paradoksalnie. Jednak rzeczywiście tak było, bo to obrońcy Swansea w kilku sytuacjach zachowali się fatalnie. Fabiański dostał żółtą kartkę za dyskutowanie z sędzią, kiedy to arbiter niesłusznie podyktował rzut karny. „Łabędzie” przegrały 0:5.

Marcin Wasilewski (Leicester City) poza składem na mecz z Sunderlandem.

Championship – 19. kolejka

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) sprowokował rzut karny. Jednak zdaniem wielu obserwatorów „jedenastki” w ogóle nie powinno być. „Traktorzyści” przegrali na wyjeździe z Bristol City 0:2.

Ariel Borysiuk i Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) nie zostali wybrani do składu na spotkanie z Wolverhampton Wanderers. Według różnych źródeł Borysiuk nie zagrał z powodu kontuzji i czeka go kilkudniowa przerwa. QPR przegrali u siebie 1:2.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City) zagrał w pierwszym składzie z Barnsley. Birmingham po serii czterech meczów bez porażki przegrało 0:3.

Damien Perquis (Nottingham Forest) rozegrał cały mecz z Newcastle United, który jego drużyna wygrała niespodziewanie u siebie 2:1.

League Two – 19. kolejka

Artur Krysiak (Yeovil Town) po raz siódmy w tym sezonie zachował czyste konto. Natomiast Yeovil Town pokonało Crawley Town 5:0. To ósmy z rzędu mecz bez porażki drużyny Krysiaka.

Premier League International Cup (do lat 23)

Kamil Grabara (Liverpool FC) zagrał w pierwszym składzie w meczu z Leicester City, który „The Reds” przegrali 1:2.

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) poza składem na mecz z Liverpool FC.

Premier League Cup (do lat 23)

Mateusz Hewelt (Everton) w pierwszym składzie na mecz z Portsmouth.

U18 Premier League – 14. kolejka

Marcin Bułka (Chelsea) po długiej przerwie w końcu zagrał w pierwszym składzie „The Blues”. Chelsea w derbach w Londynu zremisowała z Arsenalem 2:2.

Paweł Sokół (Manchester City) zagrał w pierwszym składzie przeciwko Manchester United. Po faulu polskiego bramkarza United mieli rzut karny, ale go nie wykorzystali. Sokół w drugiej połowie dostał żółtą kartkę. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Adam Przybek (WBA) był rezerwowym w meczu z Sunderlandem.

U18 Professional Development League

Marcin Brzozowski (QPR) zagrał w pierwszym składzie w meczu z Millwall, który jego drużyna wygrała 2:1.

Marcel Wusiewicz (Burnley FC): brak danych

Scottish Cup – 3. runda

Przemysław Dachnowicz (Annan Athletic FC) wszedł na boisko w 80. minucie meczu z Formartine United, który jego drużyna przegrała 0:4.