asd

Polacy w 15. kolejce Championship

Tylko Michał Helik może być w pełni zadowolony po meczach 15. kolejki. 25-letni obrońca rozegrał całe spotkanie, a Barnsley zdobyło komplet punktów. W sumie we wtorek i środę zagrało pięciu Polaków.

Helik jest bardzo ważnym punktem drużyny. We wtorek dwunasty raz z rzędu przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Barnsley po wygranej z Birmingham City 2:1 zajmuje 14. miejsce w drugiej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Do podstawowego składu Derby County wrócił Krystian Bielik, który przeciwko Coventry City zagrał jako środkowy pomocnik i spisał się bardzo dobrze. Według niektórych był to jego najlepszy mecz od czasu przejścia do „The Rams” z Arsenalu. Natomiast Kamil Jóźwiak ponownie rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Polski skrzydłowy wszedł na boisko w 80. minucie. Piłkarze Derby byli bardzo rozczarowani po końcowym gwizdku sędziego, ponieważ Coventry wyrównało na 1:1 w doliczonym czasie gry. Zespół prowadzony tymczasowo przez Wayne’a Rooney’a wciąż zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Wszyscy czekają na dokończenie przejęcia klubu przez nowych właścicieli. Dopiero jak ta transakcja dojdzie do skutku ma zostać zatrudniony nowy szkoleniowiec.

W drugim meczu z rzędu Norwich City dostało rzut karny za faul na Przemysławie Płachecie, którego tym razem skutecznie wykorzystał Emi Buendia. Mocno osłabione kontuzjami „Kanarki” przegrały jednak na wyjeździe z Luton Town 1:3. Płacheta grał w tym meczu jako skrzydłowy oraz napastnik. Na początku spotkania bramkarz dobrze obronił jego groźny strzał. Mimo porażki Norwich utrzymało pierwsze miejsce w tabel.

Blackburn Rovers przerwali passę pięciu meczów bez porażki Millwall. Po pięciu remisach z rzędu drużyna Bartosza Białkowskiego przegrała na wyjeździe na Ewood Park 1:2.