Podsumowanie 5. kolejki Premier League 2

Za nami 5. kolejka Premier League 2. Z polskich zawodników grali Kamil Grabara, Maksymilian Stryjek i Mateusz Hewelt.

Liverpool zmierzył się na wyjeździe z Tottenham Hotspur. „The Reds” rozbili gospodarzy 6:2, a według relacji mediów Grabara nie zawinił przy żadnej z dwóch straconych bramek. 17-letni bramkarz w 57. minucie nie był w stanie obronić strzału z około pięciu metrów Marcusa Edwardsa. Natomiast w doliczonym czasie gry utalentowany golkiper został pokonany z rzutu karnego przez Ryana Lofta.  – Dobrze uderzył, zabrakło mi długości palców – napisał nam Kamil na Twitterze.

W innym meczu Sunderland z Maksymilianem Stryjkiem w składzie przegrał z Manchesterem City 2:4. Polski bramkarz nie miał żadnych szans przy świetnym strzale z dystansu Paolo Fernandesa, który drugą z bramek zdobył niemal w identyczny sposób. Następnie Stryjek stracił gola z rzutu karnego oraz Lukasa Nmecha pokonał go strzałem głową. Obszerny skrót tego spotkania dostępny jest tutaj.

W niedzielę 25 września dojdzie prawdopodobnie do polskiego meczu, ponieważ Liverpool zmierzy się właśnie z Sunderlandem. Początek  o godzinie 13:00 czasu brytyjskiego.

Czyste konto w meczu z Arsenalem zachował natomiast Mateusz Hewelt, którego Everton wygrał 5:0. Natomiast Krystiana Bielika nie było w ogóle w kadrze „Kanonierów”.