Mikołaj Kwietniewski zdobył bramkę w U18 Premier League

Mikołaj Kwietniewski zdobył bramkę dla Fulham w meczu 6. kolejki U18 Premier League, który londyńczycy wygrali na wyjeździe z Norwich 4:0.

Miałem okazję oglądać ten mecz na żywo w ośrodku treningowym „Kanarków” w Colney. Kwietniewski został ustawiony na prawy skrzydle w ustawieniu 4-4-2, które płynie zmieniało się czasami w 4-2-3-1. 17-letni pomocnik w pierwszej połowie nie miał zbyt wielu okazji do kontaktu z piłką. Fulham akcje częściej przeprowadzało z lewej strony, z której padły trzy pierwsze bramki.

Najpierw po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Jerome Opoku. Następnie na 2:0 podwyższył Cameron Thompson, a w 23. minucie było już 3:0 po golu strzelonym przez Jaydna  Mundle-Smitha. Londyńczycy byli zdecydowanie lepszą drużyną, co pozwalało im w pełni kontrolować sytuację na boisku.

Kwietniewski był o wiele aktywniejszy w drugiej połowie. Częściej miał piłkę przy nodze i mógł pokazać swoje główne atuty, czyli drybling i szybkość. W jednej z akcji polski pomocnik został faulowany tuż przed pole karnym. Przeciwnik dostał żółtą kartkę, a Mikołaj dobrze wykonał rzut wolny. Bramkarz gospodarzy musiał się postarać, aby odbić piłkę zmierzającą do siatki.

17-letni skrzydłowy po zmianie stron częściej znajdował się w środku boiska. Starał się rozgrywać i przyspieszać grę. Jednak w 75. minucie zdecydował się na akcję indywidualną. Kwietniewski na dużej szybkości z lewej strony wszedł w pole karny i silnym strzałem z kilku metrów pod poprzeczkę nie dał żadnych szans golkiperowi Norwich.

Ostatecznie Fulham wygrało 4:0. Londyńczycy po sześciu meczach zajmują 8. miejsce w tabeli grupy południowej U18 Premier League.

Po meczu porozmawiałem chwilę z Mikołajem, który nie było w stu procentach zadowolony ze swojej gry, ale oczywiście cieszył się z drugiego w tym sezonie gola na swoim koncie.

Norwich City U18 – Fulham U18 0:4 (0:3)
0:1 – J. Opoku (15.),
0:2 – C. Thompson (16.),
0:3 – J. Mundle-Smith (23.),
0:4 – M. Kwietniewski (75.).

Norwich City: Hale-Brown – Aarons, Wallis, Odusina (81. Ellesley), Syme (72. Catton) – Kamal (51. Fleming), Mututala-Sambu – Aransibia, McIntosh, Spyrou – Ashley-Seal.

Fulham: Ashby-Hammond – Felix, Jenz, Opoku, (81. Santos-Classe), Mundle-Smith – Kwietniewski, York (61. Sessegnon), Andrason, Thorsteinsson – Pearce, Thompson (72. Kelly).