Olaf Koszela zdobył bramkę w sparingu z Bideford AFC wygranym przez Torquay United 5:0. 17-letni napastnik rozegrał całą drugą połowę.

Dla Torquay to był pierwszy z sześciu zaplanowanych sparingów. Drużyna z południa Anglii awansowała w zeszłym do National League, czyli piątej klasy rozgrywkowej.

Koszela wszedł na boisko po przerwie i rozegrał całą drugą połowę. 17-letni napastnik strzelił gola w 66. minucie, kiedy to przedryblował kilku obrońców i delikatnym strzałem pokonała bramkarza Bideford. Polski napastnik to jeden z największych talentów Torquay.

Przeczytaj także: Szesnastolatek z Polski z profesjonalnym kontraktem w Torquay United

W grudniu ubiegłego roku zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu pucharowym. Natomiast w kwietniu zdobył swoją pierwszą bramkę w pierwszej drużynie Torquay. Olaf Koszela w sumie w ośmiu spotkaniach National League North zaliczył 148 minut.

Bideford AFC Torquay United FC 0:5

Bramki: Duku (17.), Reid (45.), Zawodnik Testowany A (50., 75.), Koszela (60.).