Występy Polaków w dniach 21-24 października

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 21-24 października w najważniejszych ligach.

Najciekawsze wydarzenia:

• Bardzo dobra postawa Artura Boruca (Bournemouth) z Tottenhamem,
  • Debiut Pawła Sokoła (Manchester City) w rozgrywkach U18 Premier League,
  • Kamil Grabara trzecim bramkarzem Liverpoolu na mecz z West Bromwich Albion w Premier League,
  • Świetna występ Grabary w mini-derbach Liverpoolu z Evertonem,
  • Artur Krysiak (Yeovil Town) w trzecim spotkaniu z rzędu zachował czyste konto.

Anglia

Premier League – 9. kolejka

Artur Boruc (Bournemouth): Kolejny bardzo dobry mecz polskiego bramkarza. Boruc w kilku sytuacjach popisał się wysokimi umiejętnościami i to między innym dzięki niemu „The Cherries” zremisowali u siebie z Tottenhamem 0:0.

Łukasz Fabiański (Swansea City): Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera rozegrał natomiast Fabiański. Bob Bradley nie odmienił „Łabędzi”, które zremisowały u siebie bezbramkowo z Watfordem. Swansea nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Kamil Grabara (Liverpool FC): 17-latek był trzecim bramkarzem The Reds na mecz z West Bromwich Albion. Utalentowany golkiper z Polski tuż przed meczem rozgrzewał się z Simonem Mingolet i Lorisem Kariusem. To ogromne wyróżnienie dla Grabary.

Championship – 14. kolejka

Ariel Borysiuk i Paweł Wszołek (QPR): Londyńczycy przegrali na wyjeździe z Sheffield Wednesday 0:1. Borysiuk wyszedł w pierwszym składzie i został zmieniony w 80. minucie. Natomiast Wszołek pojawił się na boisko w 73. minucie. QPR zajmują w lidze 13. miejsce.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town): Drużyna polskiego bramkarza przegrała na wyjeździe z liderem rozgrywek Newcastle United 0:3. To najwyższa porażka Ipswich w tym sezonie. „Traktorzyści” w poprzednich meczach stracili zaledwie 9 goli, ale zdobywają mało bramek i w tabeli są dopiero na 17. miejscu.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City): 34-letni bramkarz cały czas pozostaje w rezerwie. W 14. kolejce Birmingham przegrało na wyjeździe z Burton Albion 0:2.

Damien Perquis (Nottingham Forest): 32-letni obrońca rozegrał cały mecz z Cardiff City, a Forest przegrali 1:2.

League Two – 14. kolejka

Artur Krysiak (Yeovil Town): 27-letni bramkarz w trzecim meczu z rzędu zachował czyste konto. Natomiast Yeovil Town trzeci raz był lepszy 1:0. Tym razem od Crewe Alexandra. Polskiego golkipera dwukrotnie ratowała poprzeczka.

Premier League 2 – 8. kolejka

Krystian Bielik (Arsenal): 18-letniego obrońcy tym razem zabrakło w kadrze meczowej Arsenalu U-23 na spotkanie z Manchester United, które „Kanonierzy” przegrali 0:1.

Kamil Grabara (Liverpool FC): 17-letni bramkarza znowu pokazał się ze świetnej strony. Grabara imponował efektownymi i skutecznymi interwencjami w mini-derbach Liverpoolu z Evertonem. „The Reds” wygrali 2:0.

Mateusz Hewelt (Everton): Hewelt również wystąpił w tym samym meczu. Bronił pewnie, a przy obu straconych golach nie miał szans. Popisał się również bardzo dobrą obroną w pierwszej połowie.

Bartosz Kapustka (Leicester City): Kapustka po raz drugi z rzędu wyszedł w pierwszym składzie w meczu Premier League 2 i zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

Maksymilian Stryjek (Sunderland): „Czarne Koty” zremisowały z Reading 1:1. Stryjek popełnił błąd przy straconej bramce.

U18 Premier League

Paweł Sokół (Manchester City): 16-letni bramkarz w sobotę zadebiutował w barwach „The Citizens”. Sokół wszedł na boisku w 60. minucie, gdy zastąpił Aro Muricia, który dostał czerwoną kartkę. City wygrali z Newcastle United 2:1.

Adam Przybek (WBA): Rezerwowy w meczu ze Stoke.

U18 Professional Development League

Marcin Brzozowski (QPR): Polski bramkarz zagrał w pierwszy składzie, a QPR przegrali z Hull City 0:3.

Konrad Skuza (Coventry): Pierwszy skład i czyste konto w meczu przeciwko Birmingham City wygranym przez Coventry 2:0.