Występy Polaków w dniach 14-17 października

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 14-17 października w najważniejszych ligach.

Anglia

Premier League – 8. kolejka

Artur Boruc (Bournemouth): Po zawirowaniach po meczach kadry Boruc wrócił do bramki Bournemouth, gdzie ma pewne miejsce. Jego zespół rozgromił u siebie Hull City aż 6:1.

Łukasz Fabiański (Swansea City): Nadal nie wiedzie się „Łabędziom”. Klub Łukasza Fabiańskiego przegrał na wyjeździe z Arsenalem 2:3 i zajmuje przedostatnie miejsce w Premier League.

Championship – 12. kolejka

Ariel Borysiuk i Paweł Wszołek (QPR): Londyńczycy zremisowali u siebie z Reading 1:1. Wszołek zdobył bramkę i został zmieniony w 73. minucie. Polski pomocnik został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem meczu. Całe spotkanie rozegrał natomiast Borysiuk. QPR zajmują 14. miejsce w lidze.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town): Już szósty raz w tym sezonie Białkowski zachował czyste konto, a Ipswich zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z Blackburn.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City): 34-letni bramkarz po pięciu meczach przerwy wrócił do składu Birmingham i całe spotkanie spędził w rezerwie, a jego klub przegrał z Nottingham Forest 1:3.

Damien Perquis (Nottingham Forest): 32-letni obrońca rozegrał cały mecz z Birmingham.

League One – 13. kolejka

Vincent Rabiega (Bradford City): Poza składem na mecz z Oxford United.

League Two – 13. kolejka

Artur Krysiak (Yeovil Town): Czyste konto w meczu z Newport Count. Yeovil wygrał 1:0, a w tabeli League Two zajmuje 15. miejsce.

Premier League 2 – 7. kolejka

Krystian Bielik (Arsenal): 18-letni obrońca ponownie był kapitanem drużyny U-23, która zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Southampton. Bielik rozegrał całe spotkanie.

Mateusz Hewelt (Everton): Drużyna z Liverpoolu wygrała na wyjeździe z Reading 6:3. Hewelt wystąpił w pierwszym składzie, a jego zespół zajmuje 1. miejsce w Premier League 2.

Bartosz Kapustka (Leicester City): Polski pomocnik zagrał po raz pierwszy od 22 sierpnia. Leicester zremisowało na wyjeździe z Chelsea 0:0.

U18 Premier League

Paweł Sokół (Manchester City): 16-letni bramkarz po raz drugi od przejścia do City znalazł się kadrze meczowej drużyny U18. Jego zespół wygrał u siebie z Derby County 3:1.

Adam Przybek (WBA) i Kamil Grabara (Liverpool) – Obydwaj cały mecz w rezerwie. Liverpool wygrał 2:1.

Mikołaj Kwietniewski (Fulham) nie grał z powodu kontuzji

U18 Professional Development League

Marcin Brzozowski (QPR): Polski bramkarz zagrał w pierwszy składzie, a QPR przegrali u siebie z Barnsley 0:3.

Szkocja

Scottish Premiership

Krystian Nowak (Heart of Midlothian): 22-letni obrońca spędził cały mecz w rezerwie, a „Serca” wygrały z Dundee FC 2:0.