Raport ligowy: Polacy bez zwycięstwa

Po przerwie reprezentacyjnej piłkarze wrócili do rywalizacji w rozgrywkach ligowych. Niestety Polacy nie mieli powodów do radości w miniony weekend.

Podsumowanie ostatnich dni zaczynamy od angielskiej Premier League. Zapowiadało się na polski mecz, ale Artur Boruc z powodu kontuzji nie znalazł się w składzie Bournemouth na spotkanie ze Swansea. Oczywiście Łukasz Fabiański wyszedł w pierwszym składzie. Mecz zakończył się remisem 2:2. Marcin Wasilewski jak zwykle nie zmieścił się nawet w rezerwie Leicester.

W Championship ponownie na boisku pojawił się tylko Tomasz Kuszczak. Polski bramkarz zagrał całe spotkanie, a jego Birmingham przegrało z Charlton Athletic 0:1. Bartosz Białkowski i Piotr Malarczyk z Ipswich Town FC ponownie nie zagrali ani minuty. Tym razem przeciwko Wolverhampton Wanderers, z którymi Traktorzyści zremisowali 2:2.

W Scottish Premiership zobaczyliśmy Błażeja Augustyna (Hearts) i Michała Szromnika (Dundee United). Pierwszy z nich zremisował z Dundee FC 1:1, a polski bramkarz przegrał z St Johnstone 1:2.

Premier League
1. Artur Boruc (AFC Bournemouth) – poza składem na Swansea 2:2
2. Łukasz Fabiański (Swansea City AFC) – 90 minut z AFC Bournemouth 2:2
3. Marcin Wasilewski (Leicester City FC) – poza składem na Newcastle 3:0

Football League Championship
1. Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) – 90 minut z Charlton Athletic 0:1
2. Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) – cały mecz na ławce z Wolverhampton Wanderers 2:2
3. Piotr Malarczyk (Ipswich Town FC) – cały mecz na ławce z Wolverhampton Wanderers 2:2