Raport ligowy: Kolejny świetny mecz Artura Boruca

Artur Boruc po powrocie do składu Bournemouth utrzymuje wysoką formę. Polski bramkarz miał bardzo duży udział w wygranej Wisienek z Manchester United 2:1.

Przegląd ligowy meczów od 11 do 15 grudnia.

Premier League

1. Artur Boruc (AFC Bournemouth): 35-letni bramkarz ponownie popisał się kilkoma interwencjami na najwyższym poziomie w meczu przeciwko United. Bournemouth wygrało 2:1, a Boruc przez kilka strony internetowych oraz gazet został wybrany do jedenastki kolejki.

2. Łukasz Fabiański (Swansea City AFC): Czarna seria Łabędzi trwa. Trener Garry Monk stracił pracę, ale drużyna nadal tkwi w głębokim kryzysie. Swansea przeciwko w 95. minucie straciło remis. Fabiański tradycyjnie rozegrał całe spotkanie.

3. Marcin Wasilewski (Leicester City FC): Wasilewski drugi mecz z rzędu znalazł się w kadrze meczowej, ale wciąż nie ma nawet minuty na koncie w tym sezonie w Premier League. Leicester wygrało z Chelsea 2:1 i jest liderem tabeli.

Football League Championship

1. Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC): Polski bramkarz w sobotę zachował czyste konto przeciwko Middlesbrough 0:0, a we wtorek jego zespół ponownie zremisował, ale tym razem 1:1.

2. Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC): na ławce przeciwko Milton Keynes i Fulham.

3. Piotr Malarczyk (Ipswich Town FC): Cały mecz na ławce z Milton Keynes w sobotę. Natomiast we wtorek polski obrońca pierwszy raz od 24 października wszedł na boisko. Malarczyk w 71. minucie zmienił Bretta Pitmana. Ipswich wygrało 2:1.

Football League Two

1. Artur Krysiak (Yeovil Town FC): Cały mecz na ławce z Barnet.

Scottish Premiership

1. Błażej Augustyn (Heart of Midlothian FC): Hearts przegrali na wyjeździe z Aberdeen na wyjeździe 0:1. Augustyn rozegrał całe spotkanie.

2. Michał Szromnik (Dundee United FC): Drużyna polskiego bramkarza jest w coraz gorszej sytuacji. Ostatni w tabeli United tym razem przegrali u siebie z Patrick Thistle 0:1.

Welsh Premier League

1. Adrian Cieślewicz (New Saints FC): New Saints zremisowali u siebie 1:1 z Aberystwyth Town, a Cieślewicz rozegrał 69. minut.