Raport ligowy: Dwie bramki Adriana Cieślewicza

W miniony weekend najbardziej zadowolony był Adrian Cieślewicz z New Saints, który strzelił dwie bramki w wygranym 4:0 meczu Welsh Premier League z Airbus UK Broughton FC. 25-letni pomocnik strzelił w tym sezonie w sumie cztery gole.

W angielskiej Premier League ponownie zagrał tylko Łukasz Fabiański. Jego Swansea przegrało z Liverpoolem 0:1 po bramce z rzutu karnego. Artur Boruc z powodu kontuzji nie znalazł się w składzie, a Marcin Wasilewski tradycyjnie nie zmieścił się nawet w rezerwie Leicester.

W Championship drugi mecz z rzędu przegrało Birmingham City. Drużyna Tomasz Kuszczaka tym razem uległa na wyjeździe Brighton 1:2. Bartosz Białkowski i Piotr Malarczyk spędzili cały mecz w rezerwie Ipswich Town, które wygrało z Charlton 3:0.

W szkockiej Premiership ponownie po 90 minut rozegrali Błażej Augustyn (Hearts) i Michał Szromnik (Dundee United). Pierwszy z nich zremisował 2:2 z Motherwell, a polski bramkarz przegrał z Hamilton 1:2.

Premier League
1. Artur Boruc (AFC Bournemouth) – poza składem z Evertonem 3:3
2. Łukasz Fabiański (Swansea City AFC) – 90 minut z Liverpoolem 0:1
3. Marcin Wasilewski (Leicester City FC) – poza składem z Manchester United 1:1

Football League Championship
1. Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) – 90 minut z Brighton and Hove Albion FC 1:2
2. Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) – cały mecz na ławce z Charlton 3:0
3. Piotr Malarczyk (Ipswich Town FC) – cały mecz na ławce z Charlton 3:0