asd

Paweł Żuk zagrał z Węgrami w Pucharze Syrenki

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała z Węgrami 1:0 w pierwszym meczu 32. Turnieju o Puchar Syrenki. W drugiej połowie na boisko wszedł Paweł Żuk (Everton FC).

16-letni pomocnik w 61. minucie zmienił Olafa Kobackiego. Polska już w 4. minucie za sprawą Maika Nawrockiego objęła prowadzenie. Biało-czerwoni mieli kilka doskonałych okazji na strzelenie kolejnych goli. Chociażby w 54. minucie wspomniany Kobacki nie wykorzystał rzutu karnego.

W kolejnym meczu drużyna prowadzona przez selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego zmierzy się 31 sierpnia w Kołobrzegu z Belgią, która pokonała Uzbekistan 4:1. Początek spotkania o godzinie 17:00.

W tegorocznym Turnieju o Puchar Syrenki startują drużyny z rocznika 2001. Oprócz wspomnianych zespołów do Polski przyjechali także reprezentanci Rumunii, Portugalii, Norwegii i Ukrainy.

29 sierpnia 2017, 17:00 – Kołobrzeg

Polska U-17 – Węgry U-17 1:0 (1:0)
Bramka: Maik Nawrocki (4.).

Polska: 1. Marcel Lotka – 2. Karol Smajdor, 5. Wiktor Pleśnierowicz, 4. Maik Nawrocki, 3. Mateusz Maćkowiak – 7. Olaf Kobacki (61., 15. Paweł Żuk), 8. Michał Karbownik, 10. Mateusz Bogusz (76., 16. Bartłomiej Eizenchart), 20. Szymon Czyż (66., 6. Jakub Białczyk), 17. Patrik Richert (66., 11. Jakub Karbownik) – 9. Łukasz Zjawiński (61., 18. Mateusz Żukowski).