Powołania do reprezentacji Polski

0
159
Logo PZPN

Poznaliśmy pierwsze powołania do reprezentacji Polski od A do U-19 od czasu wznowienia rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią. Udział w zgrupowaniach weźmie kilkunastu zawodników z brytyjskich klubów.

Trener Jerzy Brzęczek postanowił powołać Łukasza Fabiańskiego (West Ham United), Jana Bednarka (Southampton), Mateusza Klicha (Leeds United) i Kamila Grosickiego (West Bromwich Albion). Pierwsza reprezentacja w ramach Ligi Narodów zmierzy się 4 września z Holandią, a następnie z Bośnią i Hercegowiną trzy dni później.

Natomiast trener Czesław Michniewicz na mecze kwalifikacji mistrzostw Europy U-21 zdecydował się postawić na Mateusza Bogusza (Leeds United), Kamila Grabarę (Liverpool), Patryka Klimalę (Celtic) i Przemysława Płachetę (Norwich City). Biało-czerwoni zmierzą się z Estonią (4 września) oraz Rosją (8 września).

Mecze sparingowe z Niemcami i Czechami rozegra reprezentacja U-19. Trener Jacek Magiera z Wysp Brytyjskich powołał Łukasza Bejgera (Manchester United) oraz Jakuba Ojrzyńskiego (Liverpool).

Powołani z zagranicznych klubów:

Reprezentacja A

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), Łukasz Fabiański (West Ham United FC), Łukasz Skorupski (Bologna FC), Wojciech Szczęsny (Juventus FC), Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria), Kamil Glik (Benevento Calcio), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Arkadiusz Reca (SPAL 2013), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio), Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty), Kamil Grosicki (West Bromwich Albion FC), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskw), Karol Linetty (UC Sampdoria), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin)

Lista rezerwowa: Adam Buksa (New England Revolution), Thiago Cionek (SPAL 2013), Damian Szymański (AEK Ateny), Szymon Żurkowski (Empoli FC)

Reprezentacja U-21

Mateusz Bogusz (Leeds United FC), Marcin Bułka (Paris Saint-Germain), Patryk Dziczek (US Salernitana 1919), Kamil Grabara (Liverpool FC), Jakub Kiwior (MSK Żilina), Patryk Klimala (Celtic FC), Radosław Majecki (AS Monaco), Przemysław Płacheta (Norwich City FC)

Reprezentacja U-19

Łukasz Bejger (Manchester United), Hubert Idasiak (SSC Napoli), Jakub Iskra (SPAL 2013), Jakub Ojrzyński (Liverpool FC), Patryk Peda (SPAL 2013), Nicola Zalewski (AS Roma)

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments