#PolskieKlubywUK: Historyczna wygrana United Worksop

United Worksop zdobyli pierwszy historyczny komplet punktów w trzynastej lidze. Zwycięstwami swoje mecze zakończyli także piłkarze PFC Victoria, Peterborough Polonii oraz White Eagles. Zawodnicy The Eagle zremisowali, a Eunice Huntingdon zostali pokonani.

PFC Victoria London
(11. poziom – Cherry Red Books Middlesex County Football League Premier Division – wyniki i tabela)

Tym razem Victoria w Pucharze Ligi pokonała FC Assyria 4:1. Sobotnie spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ ostatni mecz w barwach londyńskiego klubu rozegrał Sylwester Kiełbasa, który był kapitanem drużyny.

„Sylwek rozegrał dwa pełne sezony w barwach PFC, znacznie przyczyniając się do dwóch kolejnych awansów z Division Two oraz Division One. „Kiełbi” pomógł nam również w dwóch spotkaniach obecnego sezonu. Warto podkreślić, iż Sylwek jest w PFC od pierwszego treningu naborowego. ?

Z tego miejsca pragniemy podziękować za czas spędzony w Victorii oraz za ogromne serce włożone w każdy mecz. Powodzenia w Polsce! Trzymamy kciuki!” – czytam na profilu Victorii na Facebooku.

Warto także wspomnieć o debiucie Adriana Taché, który zagrał po raz pierwszy od pięciomiesięcznej przerwy spowodowanej kontuzją. Zawodnik z Rumunii może być dużym wzmocnieniem

8 września 2018
FC Assyria – PFC Victoria London 1:4
Bramki: Przemysław Kubisz (dwie), Paweł Kowalkowski (dwie).

Victoria: Bartek Fogler – Damian Wacewicz, Bartek Andryszak, Karol Matysik (60. Adrian Taché ), Jakub Matwiejszyn – Sylwester Kiełbasa, Jakub Malczuk – Hussain Vakili (65. Kamil Wróbel) Przemysław Kubisz (80. Bartłomiej Kijowski), Maciek Błasik (75. Dominik Pątek) – Paweł Kowalkowski.

Peterborough Polonia FC
(11. poziom – ChromaSport & Trophies Peterborough & District Football League Premier Division – wyniki i tabela)

Polonia wygrała na wyjeździe z Langtoft Unted 2:1 i dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej na 13. miejsce. To ich drugi komplet punktów w jedenastu rozegranych dotychczas meczach w lidze w tym sezonie. Wynik spotkania ustalił Dorian Janicki, który rozpoczął mecz jako rezerwowy.

Langtoft United FC – Peterborough Polonia FC 1:2
Bramki dla Polonii: Sebastian Białoskórka, Dorian Janicki.

Polonia: Sebastian Bialoskorka, Karol Iwanow, Rafał Komisarczyk, Marcin Kostka, Rafał Kowalski, Rafał Kula, Michał Rusin, Piotr Stępień, Jacek Stolarski, Szymon Trusiło, Waldemar Urban. Wszedł z rezerwy: Dorian Janicki.

White Eagles FC
(12. poziom –  Thames Valley Premier League Division One – wyniki i tabela)

„Orły” pokonały u siebie Hurst 3:0. To ich pierwsza wygrana w tym sezonie. Na razie rozegrane zostały dwie kolejki ligowe. Oto relacja z tego spotkania przesłana do nas.

„Po wysokiej przegranej w pierwszej kolejce i dokładnym przeanalizowaniu błędów oraz rozmowie motywacyjnej widać było, że Orzełki zaczęły mecz z podniesionymi wysoko głowami. Tradycyjny okrzyk 'Kto wygra mecz? White Eagles!’. I co? Jak krzyknęli, tak zrobili!

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość spokojnie, ostrożnie i mądrze w obronie. Jednak chłopaki starali się wykorzystać jak najlepiej dośrodkowania i rzuty rożne opracowane na treningach. Przyniosło to efekt w 23, minucie meczu, gdy Piotrek Michałka dosłownie wpadł do bramki z piłką po rzucie rożnym w wykonaniu Marcina Żarnowskiego.

Widać było wielką radość i dużo emocji, ponieważ to ich pierwsza bramka w nowym sezonie. Jednak trenerzy starali się szybko ostudzić chłopakom głowy, bo zaczynało robić się niebezpiecznie. Przeciwnicy szukali okazji do fauli i wywierali dość dużą presję na sędziego, który reagowało na prawie każdy krzyk zawodników z Hurst.

W przerwie kilka cennych uwag zza lini bocznej przekazali trenerzy Mateusz Olszewski i Łukasz Potera oraz grający na pozycji stopera jeden z trójki szkoleniowców Piotr Grzywacz także dodał kilka cennych podpowiedzi. W drugiej połowie mocno zmotywowane Orzełki napierały na przeciwników.

Po rzucie z autu w polu karnym powstało małe zamieszanie na korzyść White Eagle, a w idealnym miejscu znalazł się Bartosz Mrozowski i już w 52. minucie meczu pokonał bramkarza Hurst na 2:0. Dopiero teraz zaczęła się ostra gra przeciwników. Mimo dobrze dysponowanej linii obrony, stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale na posterunku jak zwykle sprawdził się bramkarz Łukasz Czekaj.

Gra w drugiej połowie przede wszystkim rozgrywała się w środkowej części boiska. Zbliżając się do końcowej fazy spotkania, zawodnicy z Hurst wykonywali stałe fragment gry pod bramką Orzełków, lecz robili to niedokładnie. W 84. minucie piłkę przechwycił świetnie grający na przedpolu „Czeksa”, wyrzutem z ręki uruchomił na lewym skrzydle Alberta Dzięgiela, który posłał prostopadłą piłkę do wychodzącego z własnej połowy Mateusza Kciuka, a ten ścinając w stronę pola karnego strzałem po długim słupku przełamał ręce bramkarzowi rywali. Piłka zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Warto dodać, że Dzięgiel pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund przed akcją na 3:0. Mimo wpadki w pierwszej kolejce i porażki 0:4, Orzełki pokazały w sobotnim meczu, że będą walczyć o najwyższe cele w lidze i pucharach.”

8 września
White Eagles FC – Hurst 3:0
Bramki: Piotr Michałka, Bartosz Mrozowski, Mateusz Kciuk.

Eagles: Łukasz Czekaj, Albert Dzięgiel, Piotr Grzywacz, Tomasz Jakubowski, Piotr Michałka, Adam Mikolajczak, Bartosz Mrozowski, Dawid Nagoda, Michał Szulik, Sebastian Urbański, Marcin Zarnowski.

Rezerwowi: Mateusz Kciuk, Piotr Mrozowski, Tomasz Maciuk, Kamil Zbroszczyk.

United Worksop
(13. poziom – Sheffield & Hallamshire County Senior Football League Division Two – wyniki i tabela)

United odnieśli pierwsze historyczne zwycięstwo na trzynastym poziomie ligowym. Pokonali u siebie Swinton Athletic Reserves 2:1. O meczu opowiada zawodnik i działacz drużyny z Worksop – Adrian Szewczyk:

„Mecz dla nas o być albo nie być. Pierwsza przegrana z Wombwell Town ostudziła trochę nasz zapał i do tego meczu podeszliśmy bardzo skupieni, gdyż nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Przez urlopy dwóch naszych podstawowych bramkarzy nie mogło stanąć miedzy słupkami, dlatego trener Paweł Grabowski desygnował do gry w pierwszej jedenastce na tej pozycji Aleksandra Rutkowskiego, który nominalnie jest napastnikiem. Jednak kiedyś w juniorach występował na bramce.

Mecz zaczął się od czytania przeciwnika. W 16. minucie po błędnym ustawieniu, piłka po strzale z rzutu wolnego wtoczyła się do bramki United.

Dwie minuty później wracający po kontuzji Patryk Żukowski doprowadził do wyrównania. Napieraliśmy cały czas i mieliśmy dużą przewagę w pierwszej połowie, czego udokumentowaniem była druga bramka autorstwa Żukowskiego. Do szatni schodziliśmy z dobrym rezultatem.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości i muszę przyznać, że zepchnęli nas do obrony. Praktycznie atakowali całą drugą połowę. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, jak szansa na hat-tricka Patryka, lecz zmarnował ją. Natomiast w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem rywali Hubert Pawlikowski trafił piłką w słupek. Ostatecznie dobry wynik dowieźliśmy do końca.

Pierwsze trzy punkty na konto United niezmiernie cieszą i dają kopa do dalszej, cięższej pracy. Teraz czeka nas wyjazd na trudny teren zespołu Ardsley Athletico Junior. Wszyscy jesteśmy skupieni na tym meczu.”

United Worksop – Swinton Athletic Reserves 2:1

Bramki: Patryk Żukowski (18., 42.) – Tom Saddington (16.).

United: Aleksander Rutkowski – Damian Ratajczak, Adrian Szewczyk (C), Vasile Cuciuc, Michał Żukowski, Przemysław Gulczyński, Przemysław Madrawski, Alex Szynal, Oskar Szynal, Mariusz Czajka, Patryk Żukowski

Rezerwowi: Mateusz Skrzypczak, Adrian Błachewicz, Mariusz Zagrodnik, Hubert Pawlikowski , Marcin Ciura – grali wszyscy.

MVP: Patryk Żukowski

Eunice Huntingdon FC
(13. poziom – ChromaSport & Trophies Peterborough & District Football League Division Two – wyniki i tabela)

To nowa drużyna w naszym zestawieniu. Gra na trzynastym poziomie w tej samej lidze regionalnej, co Peterborough Polonia. W czterech meczach Huntingdon zgromadziło sześć punktów (2 zwycięstwa). Jednak w minioną sobotę Eunice przegrali z Carea FC 1:2.

Eunice Huntingdon FC – Carea FC 1:2
Bramka:
Krzysztof Chojak (65.).

Eunice: Robert Abramowicz, Karol Banach, Krzysztof Chojak, Arek Fleszer, Waldemar Kwiatkowski, Adrian Mikrut, Maciej Platkowski, Tomasz Stachelek, Jakub Sulima, Krystian Drobisz, Bartosz Piekarski.

Rezerwowi: Martin Kukolik, Marcin Dobrzański.

The Eagle FC
(15. poziom –  Cambridgeshire County Football League – dywizja Mead Plant & Grab 3B – wyniki i tabela)

Zawodnicy The Eagle po spotkaniu Cottenham United Reserves, który zakończył się remisem 1:1, byli rozczarowani, ponieważ mieli ogromną szansę na zdobycie kompletu punktów.

„Ciężko powiedzieć coś sensownego po spotkaniu w którym straciliśmy dwa punkty, a nie zyskaliśmy jeden. Tak to trzeba ująć. Graliśmy na wyjeździe, a dominowaliśmy niemal od pierwszej do ostatniej minuty.

Straciliśmy bramkę w bardzo kuriozalnych okolicznościach, po sporym błędzie naszego bramkarza. Musieliśmy odrabiać straty, ale brakowało szczęścia. Zawodziła też skuteczność pod bramką rywala. Trzeba nad tym popracować.

Dwa mecze i jeden punkt na koncie. Nie jest to wymarzony start w naszym wykonaniu. Widać jednak poprawę względem spotkania inauguracyjnego. Walczymy dalej! Liczymy też, że w następnych meczach fortuna będzie bardziej nam sprzyjać, a przede wszystkim zagramy na wyższym procencie skuteczności pod bramką rywala” – relacjonuje Bartosz Stępniowski, strzelec jedynej bramki dla „Orłów” w sobotnim spotkaniu.

Cottenham United Reserves – The Eagle FC 1:1 (1:0)
Bramka: Bartosz Stępniowski

Eagle: Arkadiusz Reputała – Mirosław Pawlak, Paweł Oziemczuk, Michał Krochmal, Arkadiusz Jargieło – Paweł Kolasa, Bartosz Stępniowski, Daniel Tita, Łukasz Kruczek – Dorih Voda, Artur Zajączkowski.

Rezerwowi: Mariusz Swęd, Mariusz Kożuchowski, Mariusz Oleś, Maciej Pawlak.