asd

#PolacywUK: Podsumowanie za okres 28 grudnia – 9 stycznia

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 28 grudnia – 9 stycznia w najważniejszych ligach.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) dwukrotnie wyszedł w pierwszym składzie w Championship. Natomiast w FA Cup polski bramkarz po raz pierwszy w tym sezonie był rezerwowym.

30 grudnia: 90 minut z Bristol City 2:1 – Championship

2 stycznia: 90 minut z Queens Park Rangers 1:2 – Championship

7 stycznia: rezerwowy z Lincoln City – FA Cup

Krystian Bielik (Arsenal FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia. Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że powodem przerwy w występach była choroba.

Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers) po raz pierwszy od 28 października zagrał w meczu ligowym. Polski pomocnik w 68. minucie mecz z Wolves zmienił Sandro. Następnie wyszedł w pierwszym składzie na Ipswich, ale został zmieniony już w 58. minucie.

31 grudnia: wszedł w 68. minucie z Wolverhampton Wanderers 2:1 – Championship
2 stycznia: pierwszy skład i 58. minut z Ipswich Town 2:1 – Championship

Artur Boruc (AFC Bournemouth) rozegrał dwa mecze w omawianym przedziale czasowym. Oczywiście dwukrotnie wyszedł w pierwszym składzie. Najpierw Bournemouth pokonało na wyjeździe Swansea City 3:0, a następnie zremisowało u siebie z Arsenalem 3:3.

31 grudnia: 90 minut ze Swansea City 3:0 – Premier League
3 stycznia: 90 minut z Arsenalem 3:3 – Premier League

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

Marcin Bułka (Chelsea FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

Alex Cisak (Leyton Orient FC) nie będzie dobrze wspominał okresu świątecznego. Jego zespół zaliczył jeden remis i dwie porażki, a polski bramkarz wpuścił aż osiem bramek.

31 grudnia: 90 minut z Cambridge United 1:1 – League Two
2 stycznia: 90 minut z Exeter City 1:4 – League Two
7 stycznia: 90 minut z Barnet 1:3 – League Two

Łukasz Fabiański (Swansea City FC) u kolejnego trenera ma pewne miejsce w pierwszy składzie. Paul Clement również stawia na polskiego golkipera. Jedynie w FA Cup Fabiański był rezerwowym.

31 grudnia: 90 minut z Bournemouth 0:3 – Premier League
3 stycznia: 90 minut z Crystal Palace 2:1 – Premier League
7 stycznia: rezerwowy z Hull City 0:2 – FA Cup.

Kamil Grabara (Liverpool FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

Mateusz Hewelt (Everton FC) w ostatnim czasie nie narzekał na brak obowiązków. Polski bramkarz w omawianym terminie w był rezerwowym w trzech meczach pierwszej drużyny. Zagrał także w Premier League 2, gdzie zachował czyste konto.

30 grudnia: rezerwowy z Hull City 2:2 – Premier League
2 stycznia: rezerwowy z Southampton 3:0 – Premier League
7 stycznia: rezerwowy z Leicester City 1:2 – FA Cup
8 stycznia: 90 minut z Sunderlandem 1:0 – Premier League 2

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) w końcu zadebiutował w pierwszej drużynie „Lisów”. Polski pomocnik wszedł w 84. minucie meczu z Evertonem w ramach FA Cup.

7 stycznia: wszedł w 84. minucie z Evertonem 2:2 – FA Cup

Artur Krysiak (Yeovil Town FC) w okresie świątecznym zagrał w dwóch meczach. Jego drużyna zremisowała i wygrała. Krysiak raz zachował czyste konto.

30 grudnia: 90 minut z Portsmouth FC 0:0 – League Two

2 stycznia: 90 minut z Crawley Town 0:2 – League Two

Dominic Kurasik (Brentford FC) zagrał w meczu sparingowym. Młody bramkarz wyszedł w pierwszym składzie drużyny Brentford B, która wygrała z Wolves U23.

5 stycznia: 45 minut z Wolverhampton Wanderers 4:1

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) utrzymał miejsce w składzie po zmianie trenera. Birmingham jednak zawodzi w ostatnich tygodniach.

31 grudnia: 90 minut z Barnsley FC 2:2 – Championship
2 stycznia: 90 minut z Brentford FC 1:3 – Championship
7 stycznia: rezerwowy z Newcastle United 1:1 – FA Cup

Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) zagrał w pierwszym składzie Fulham U23 w meczu ze Stoke City U23.

7 stycznia: Fulham U23 – Stoke City U23 2:0 – Premier League 2, Dywizja 2

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) w trzecim meczu z rzędu wyszedł w pierwszy składzie drużyny z Edynburga.

30 grudnia: 90 minut z Aberdeen 1:1 – Scottish Premiership

Damien Perquis (Nottingham Forest FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

2 stycznia: rezerwowy z Barnsley 0:1 – Championship.
7 stycznia: rezerwowy z Wigan 0:2 – FA Cup.

Vincent Rabiega (Bradford City FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

Konrad Skuza (Coventry City FC) był rezerwowym w meczu Development League South, czyli rozgrywek do lat 23.

Paweł Sokół (Manchester City FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) zagrał w meczu Premier League 2 z Evertonem.

8 stycznia: 90 minut z Evertonem – Premier League 2

Marcin Wasilewski (Leicester City FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

2 stycznia: rezerwowy z Middlesbrough 0:0 – Premier League

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) ostatnio spisuje się świetnie w londyńskie zespole. Polski pomocnik w meczach z Wolves oraz Ipswich Town zdobył po bramce. Oba gole zapewniły QPR trzy punkty.

31 grudnia: 90 minut, gol i asysta w Wolverhampton Wanderers 2:1 – Championship
2 stycznia: 90 minut i gol z Ipswich Town 2:1 – Championship
7 stycznia: 90 minut z Blackburn Rovers 1:2 – FA Cup

Marcel Wusiewicz (Burnley FC) nie grał w dniach 28 grudnia – 9 stycznia.

6 stycznia: rezerwowy z Norwich City 0:4 – FA Youth Cup

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) przechodzi rehabilitację po kontuzji.