#PolacywUK: Podsumowanie w dniach 11-19 lutego

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach od 11 do 19 lutego w najważniejszych ligach.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) w omawianym terminie rozegrał trzy spotkania. Przeciwko Aston Villi był najlepszym zawodnikiem spotkania i dzięki jego interwencjom Ipswich wygrało 1:0.

11 lutego: 90 minut z Aston Villą 1:0 – 31. kolejka Championship
14 lutego: 90 minut z Brighton 1:1 – 32. kolejka Championship
18 lutego: 90 minut z Leeds 1:1 – 33. kolejka Championship

Krystian Bielik (Birmingham City FC) zadebiutował w barwach nowej drużyny. Wypożyczony z Arsenalu obrońca spisał się pozytywnie przeciwko Preston North End, ale kolejne spotkanie przesiedział w rezerwie. Więcej na temat debiutu tutaj.

11 lutego: 90 minut z Preston North End 1:0 – 32. kolejka Championship
18 lutego: rezerwowy z Queens Park Rangers 1:4 – 33. kolejka Championship

Artur Boruc (AFC Bournemouth) stracił dwie bramki w meczu z Manchester City. Dla Bournemouth to trzecia porażka z rzędu.

13 lutego: 90 minut z Manchester City 0:2 – 25. kolejka Premier League

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) nie grał w dniach 11 – 19 lutego.

Marcin Bułka (Chelsea FC) po miesięcznej przerwie wrócił do składu drużyny U18. Z Leicester był rezerwowym, ale z Brighton zagrał w pierwszym składzie. To drugie spotkanie londyńczycy wygrali 13:0.

11 lutego: rezerwowy z Leicester City 3:0 – U18 Premier League
18 lutego: 90 minut z Brighton 13:0 – U18 Premier League

Adrian Cieślewicz (The New Saints) tym razem nie zapisał na swoim koncie gola, a jego drużyna przegrała dwa spotkania. W lidze oraz IRN-BRU Cup, w którym biorą udział drużyny z Walii, Irlandii Północnej i Szkocji. W obu meczach Cieślewicz wychodził w pierwszym składzie.

11 lutego: 83 minuty z Carmathen Town 0:1 – Welsh Premier League
19 lutego: 68 minut z St. Mirren 1:4 – IRN-BRU Cup

Alex Cisak (Leyton Orient FC) już od pięciu spotkań nie był nawet rezerwowym.

Łukasz Fabiański (Swansea City FC) po raz czwarty w tym sezonie zachował czyste konto w meczu Premier League. „Łabędzie” pokonały u siebie Leicester City 2:0 i w tabeli są już na piętnastym miejscu.

12 lutego: 90 minut z Leicester City 2:0 – 25. kolejka Premier League

Kamil Grabara (Liverpool FC) zagrał w dwóch meczach w drużynie do lat 23 w omawianym terminie. „The Reds” pokonali Huddersfield w Premier League Cup oraz przegrali z Derby County. W tym drugim spotkaniu Liverpool grał osłabiony brakiem kilku zawodników.

12 lutego: 90 minut z Huddersfield Town 6:2 – Premier League Cup
19 lutego: 90 minut z Derby County 1:2 – Premier League 2

Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) brak danych.

Kamil Grosicki (Hull City FC) zagrał 80. minut z Arsenalem. Jego drużyna przegrała u siebie 0:2.

11 lutego: 80 minut z Arsenalem 0:2 – 25. kolejka Premier League

Mateusz Hewelt (Everton FC) przebywał z pierwszą drużyną na zgrupowaniu w Dubaju. Trener Ronald Koeman wystawił go w sparingu z Shenzhen FC, a polski golkiper odpłacił się obronionym rzutem karnym i czystym kontem.

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) ponownie zagrał w pierwszym składzie i ponownie w FA Cup. 20-letni pomocnik był najlepszym zawodnikiem Leicester w meczu z Millwall.

12 lutego: rezerwowy ze Swansea City 0:2 – 25. kolejka Premier League
18 lutego: 64 minuty z Millwall 0:1 – 5. runda FA Cup

Artur Krysiak (Yeovil Town FC) zagrał trzy mecze w dniach 11-19 lutego.

11 lutego: 90 minut z Leyton Orient 1:1 – 30. kolejka League Two
14 lutego: 90 minut z Cambridge United 1:1 – 31. kolejka League Two
18 lutego: 90 minut z Cheltenham Town 0:2 – 32. kolejka League Two

Dominic Kurasik (Brentford FC) był rezerwowym w meczu sparingowym z Queens Park Rangers. Rywalizowały drużyny rezerwowe.

14 lutego: rezerwowy z Queens Park Rangers 0:2 – sparing

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) stracił cztery bramki w meczu z QPR, ale dzięki jego dobrej postawie podopieczni trenera Gianfranco Zoli nie przegrali zdecydowanie wyżej.

18 lutego: 90 minut z Queens Park Rangers 1:4 – 33. kolejka Championship

Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) nie gra z powodu kontuzji.

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) stracił pierwsze miejsce w składzie drużyny z Edynburga. Najpierw wszedł w 79. minucie meczu Pucharu Szkocji z Hibernian FC, a w lidze przesiedział całe spotkanie w rezerwie.

12 lutego: 11 minut z Hibernian FC 3:0 – Scottish Cup
18 lutego: rezerowy z Inverness 1:1 – 25. kolejka Scottish Premiership

Damien Perquis (Nottingham Forest FC) nie grał w dniach 11 – 19 lutego.

Adam Przybek (West Bromwich Albion FC) zagrał cały mecz z Evertonem w rozgrywkach U18 Premier League.

18 lutego: 90 minut z Everton FC 1:3 – U18 Premier League

Anotni Sarnowski (Bangor City) zebrał bardzo dobre recenzje za mecz z Cambrian & Clydach w ćwierćfinale FAW Youth Cup. W regulaminowym czasie był remis 2:2, a ostatecznie drużyna 18-letniego bramkarza przegrała 2:4. Młody golkiper jest obecnie kontuzjowany.

12 lutego: 120 minut z Cambrian & Clydach 2:4 po dogrywce – FAW Youth Cup

Dawid Szczepaniak (Airbus UK Broughton FC) jest nowym zawodnikiem w zestawieniu. Niespełna 17-letni bramkarz w omawianym okresie występował w meczach drużyny U18.

Konrad Skuza (Coventry City FC) nie oddaje miejsca w pierwszym składzie w drużynie do lat 18. Do tego dwa razy zachował czyste konto. Trener Jason Farndon powiedział, że Skuza w ostatnich meczach jest fantastyczny.

11 lutego: 90 minut z Colchester 9:0 – U18 League 2
18 lutego: 90 minut z Millwall 2:0 – U18 League 2

Paweł Sokół (Manchester City FC) przebywał z reprezentacją Polski do lat 17 na zgrupowaniu w Hiszpanii. 16-letni bramkarz świetnie zagrał z Norwegią. Szczegóły tutaj.

Natomiast City wygrali grupę północną rozgrywek U18 Premier League. Sokół miał spory wkład w ten sukces, bo zagrał w ośmiu meczach.

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) spisał się świetnie w meczu z Athletic Bilbao w ćwierćfinale Premier League International Cup. Trener Elliott Dickman bardzo chwalił 20-letniego bramkarza po tym spotkaniu.

15 lutego: 90 minut z Athletic Bilbao 2:0 – ćwierćfinał Premier League International Cup

Marcin Wasilewski (Leicester City FC) wszedł na boisko w 70. minucie meczu FA Cup z Millwall.

18 lutego: 20 minut z Millwall FC 0:1 – 5. runda FA Cup

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) zagrał 85 minut z Birmingham i zaliczył trzecią asystę w tym sezonie. Skrót przy opisie Tomasza Kuszczaka.

18 lutego: 85 minut z Birmingham 4:1 – 33. kolejka Championship

Marcel Wusiewicz (Burnley FC) brak danych za okres 11 – 19 lutego.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) przechodzi rehabilitację po kontuzji.