#PolacywUK: Podsumowanie za okres 4 – 21 sierpnia

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach od 4 do 21 sierpnia w najważniejszych ligach i klubach.

1. Michał Antkowiak (Lincoln City FC) ma pewne miejsce w składzie drużyny U-18. 17-letni bramkarz zbiera bardzo dobre recenzje za swoją grę.

5 sierpnia: 90 minut z Notts County 4:0 – Youth Alliance League
12 sierpnia: 90 minut z Chesterfield FC 0:1 – Youth Alliance League
19 sierpnia: 90 minut z Bradford City FC 2:0 – Youth Alliance League

2. Jan Bednarek (Southampton FC) jeszcze czeka na debiut w barwach nowego klubu. Na razie jest rezerwowym podczas meczów Premier League.

12 sierpnia: rezerwowy ze Swansea City AFC 0:0 – 1. kolejka Premier League
19 sierpnia: rezerwowy z West Ham United 3:2 – 2. kolejka Premier League

3. Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) nadal jest mocny punktem swojej drużyny, która z kompletem punktów po czterech kolejkach zajmuje drugie miejsce w lidze. 30-letni bramkarz został zawodnikiem meczu z Brentford. Białkowski w czterech spotkaniach dwukrotnie zachował czyste konto.

5 sierpnia: 90 minut z Birmingham City FC 1:0 – 1. kolejka Championship
8 sierpnia: rezerwowy z Luton Town 2:0 – 1. runda EFL Cup
12 sierpnia: 90 minut z Barnsley FC 2:1 – 2. kolejka Championship
15 sierpnia: 90 minut z Millwall FC 4:2 – 3. kolejka Championship
19 sierpnia: 90 minut z Brentford FC 2:0 – 4. kolejka Championship

4. Krystian Bielik (Arsenal FC) przez ostatnie miesiące był łączony z kilkoma klubami. Jednak 19-letni obrońca wciąż nie został nigdzie wypożyczony i gra w drużynie U-23. Po jego interwencji w polu karnym podczas meczu z Manchesterem City sędzia podyktował rzut karny.

14 sierpnia: 90 minut z Derby County FC 2:1 – 1. kolejka Premier League 2 – Division One
21 sierpnia: 90 minut z Manchester City FC 4:3 – 2. kolejka Premier League 2 – Division One

5. Artur Boruc (AFC Bournemouth) w nowym sezonie stracił miejsce w pierwszym składzie na rzecz Asmira Begovicia.

12 sierpnia: rezerwowy z West Bromwich Albion FC 0:1 – 1. kolejka Premier League
19 sierpnia: rezerwowy z Watford FC 0:2 – 2. kolejka Premier League

6. Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers FC) został jednak w Anglii i walczy o miejsce w składzie drużyny z Londynu. Trener Ian Holloway trzyma go jednak cały czas na ławce rezerwowych. Borysiuk zagrał na razie tylko w EFL Cup.

5 sierpnia: rezerwowy z Reading FC 2:0 – 1. kolejka Championship
8 sierpnia: 90 minut z Northampton Town FC 1:0 – 1. runda EFL Cup
12 sierpnia: rezerwowy z Sheffield Wednesday FC 1:1 – 2. kolejka Championship
15 sierpnia: rezerwowy z Norwich City FC 0:2 – 3. kolejka Championship
19 sierpnia: rezerwowy z Hull City AFC 2:1 – 4. kolejka Championship

7. Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) według dostępnych danych nie grał lub nie był rezerwowym w oficjalnym meczu w dniach 4 – 21 sierpnia.

8. Marcin Bułka (Chelsea FC) ma mocne wejście w nowy sezon. Występuje w zespołach U-18 i U-23. Czasami nawet dzień po dniu. 17-letni bramkarz w trzech rozegranych dotychczas meczach nie stracił jeszcze bramki.

11 sierpnia: rezerwowy z Manchester City FC 0:0 – 1. kolejka Premier League 2 – Division One
12 sierpnia: 90 minut z Aston Villa FC 2:0 – 1. kolejka U18 Premier League
15 sierpnia: rezerwowy z Plymouth Argyle 2:2 – 1. kolejka EFL Trophy
18 sierpnia: 90 minut z Derby County FC 2:0 – 2. kolejka Premier League 2 – Division One
19 sierpnia: 90 minut z Reading FC 1:0 – 2. kolejka U18 Premier League

9. Adrian Cieślewicz (The New Saints FC) już czwarty sezon reprezentuje barwy walijskiego klubu. Na razie nie ma stałego miejsca w składzie.

11 sierpnia: 70 minut z Bangor City FC 2:5 – 1. kolejka Welsh Premier League
19 sierpnia: rezerwowy z Bala Town FC 3:0 – 2. kolejka Welsh Premier League

10. Maciej Dąbrowski (Hibernian FC) zainaugurował sezon meczem w drużynie do lat 20 w rozgrywkach IRN-BRU Cup, gdzie rywalizują drużyny ze Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej.

15 sierpnia: 90 minut z Elgin City 1:2 – 1. runda IRN-BRU Cup

11. Łukasz Fabiański (Swansea City FC) czwarty sezon z rzędu nie oddaje miejsca w pierwszym składzie „Łabędzi”.

12 sierpnia: 90 minut z Southampton FC 0:0 – 1. kolejka Premier League
18 sierpnia: 90 minut z Manchester United FC 0:4 – 2. kolejka Premier League

12. Bartłomiej Gajda (Heart of Midlothian FC) na początku sierpnia został zawodnikiem drużyny z Edynburga. 18-letni obrońca zadebiutował w poniedziałek 21 sierpnia w zespole U-20.

21 sierpnia: pierwszy skład z Dundee FC 1:1 – 1. kolejka Development League

13. Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) na razie jest rezerwowym bramkarzem w U-20. Więcej o nim dowiecie się tutaj.

15 sierpnia: rezerwowy z Formartine United FC 3:2 – 1. runda IRN-BRU Cup
21 sierpnia: rezerwowy z Dundee FC 1:1 – 1. kolejka Development League

14. Kamil Grabara (Liverpool FC) pozostaje niepokonany w tym sezonie. Dwukrotnie zachował czyste konto w meczach drużyny U-23.

11 sierpnia: 90 minut ze Swansea City AFC 2:0 – 1. kolejka Premier League 2 – Division One
20 sierpnia: 90 minut z Sunderland AFC 3:0 – 2. kolejka Premier League 2 – Division One

15. Kamil Grosicki (Hull City AFC) ma pewne miejsce na lewym skrzydle. Na razie w czterech meczach strzelił jednego gola i miał asystę. Grosicki z Burton Albion zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Hull City.

5 sierpnia: 90 minut i asysta z Aston Villa FC 1:1 – 1. kolejka Championship
12 sierpnia: 74 minuty i gol z Burton Albion FC 4:1 – 2. kolejka Championship
15 sierpnia: 90 minut z Wolverhampton Wanderers FC 2:3 – 3. kolejka Championship
19 sierpnia: 90 minut z Queens Park Rangers 1:2 – 4. kolejka Championship

16. Rafał Grzelak (Heart of Midlothian FC) trafił do drużyny z Edynburga w przerwie letniej. W pierwszy dwóch kolejkach Scottish Premiership wyszedł w pierwszym składzie, ale z Rangers usiadł na ławce.

5 sierpnia: 69 minut z Celtic FC 1:4 – 1. kolejka Scottish Premiership
12 sierpnia: 90 minut z Kilmarnock FC 1:0 – 2. kolejka Scottish Premiership
19 sierpnia: 14 minut z Rangers FC 0:0 – 3. kolejka Scottish Premiership

17. Mateusz Hewelt (Everton FC) z powodu kontuzji kostki nie zagra być może nawet trzy miesiące – informuje „Liverpool Echo”.

18. Mateusz Klich (Leeds United FC) z powodu kontuzji miał trochę zaburzony początek sezonu, ale wszystko jest już w porządku. 27-letni pomocnik zadebiutował w lidze w czwartej kolejce.

6 sierpnia: rezerwowy z Bolton Wanderers FC 3:2 – 1. kolejka Championship
9 sierpnia: 58 minut z Port Vale FC 4:1 – 1. runda EFL Cup
15 sierpnia: rezerwowy z Fulham FC 0:0 – 3. kolejka Championship
19 sierpnia: 9 minut z Sunderland AFC 2:0 – 4. kolejka Championship

19. Artur Krysiak (Yeovil Town FC) nie ma udanego startu sezonu. 28-letni bramkarz w trzech meczach ligowych stracił aż 14 bramek.

5 sierpnia: 90 minut z Luton Town FC 2:8 – 1. kolejka League Two
8 sierpnia: 90 minut z Wolverhampton Wanderers FC 0:1 – 1. runda EFL Cup
12 sierpnia: 90 minut z Accrington Stanley FC 3:2 – 2. kolejka League Two
19 sierpnia: 90 minut z Forest Green Rovers FC 3:4 – 3. kolejka League Two

20. Dominic Kurasik (Colchester United FC) nie zadebiutował jeszcze w barwach nowej drużyny. 20-letni bramkarz dwukrotnie był rezerwowym w meczach zespołu do lat 23.

14 sierpnia: rezerwowy z Birmingham City FC 2:1 – 1. kolejka Professional Development League
18 sierpnia: rezerwowy z Barnsley FC 2:2 – 2. kolejka Professional Development League

21. Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) stracił miejsce w pierwszym składzie po przyjściu do klubu Davida Stockdale’a. 35-letni bramkarz dostał minuty jedynie w EFL Cup.

5 sierpnia: rezerwowy z Ipswich Town FC 0:1 – 1. kolejka Championship
8 sierpnia: 90 minut z Crawley Town FC 5:1 – 1. runda EFL Cup
12 sierpnia: rezerwowy z Bristol City FC 2:1 – 2. kolejka Championship
15 sierpnia: rezerwowy z Bolton Wanderers FC 0:0 – 3. kolejka Championship
18 sierpnia: rezerwowy z Burton Albion FC 1:2 – 4. kolejka Championship

22. Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) walczy o miejsce w pierwszym składzie drużyny U-23. Na razie w dwóch spotkaniach wchodził z ławki.

16 sierpnia: 11 minut z Portsmouth FC 3:3 – 1. kolejka EFL Trophy
21 sierpnia: 29 minut z Brighton and Hove Albion FC 2:4 – 2. kolejka Premier League 2 – Division Two

23. Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) po przyjściu nowego trenera stracił miejsce w pierwszym składzie.

5 sierpnia: rezerwowy z Celtic FC 1:4 – 1. kolejka Scottish Premiership
12 sierpnia: 9 minut z Kilmarnock FC 1:0 – 2. kolejka Scottish Premiership
19 sierpnia: 27 minut z Rangers FC 0:0 – 3. kolejka Scottish Premiership

24. Arkadiusz Piskorski (Cefn Druids AFC) jest drugim Polakiem w Welsh Premier League. 27-letni pomocnik trafił do Druids w przerwie letniej z Flint Town United FC.

12 sierpnia: 20 minut z Cardiff Metropolitan 0:3 – 1. kolejka Welsh Premier League
18 sierpnia: rezerwowy z Newtown AFC 1:1 – 2. kolejka Welsh Premier League

25. Adam Przybek (West Bromwich Albion FC) regularnie występuje w drużynie U-18 oraz jest rezerwowym w U-23. Dla nowych czytelników proponuję przeczytać mój tekst o nim – tutaj.

12 sierpnia: 90 minut z Wolverhampton Wanderers 1:1 – 1. kolejka U18 Premier League
18 sierpnia: rezerwowy z West Bromwich Albion FC 0:4 – 2. kolejka Premier League 2 – Division 2
19 sierpnia: 90 minut z Manchester United FC 4:2 – 2. kolejka U18 Premier League 2

26. Anotni Sarnowski (Airbus UK Broughton FC) w przerwie letniej przeszedł z Bangor City do Airbusa, który gra w drugiej klasie rozgrywkowej. 19-letni bramkarz w dwóch meczach ligowych był rezerwowym.

12 sierpnia: rezerwowy z Llandudno Junction 1:0 – 1. kolejka Huws Gray Alliance
18 sierpnia: rezerwowy z FC Queens Park 0:4 – 2. kolejka Huws Gray Alliance

27. Dawid Szczepaniak (Airbus UK Broughton FC) według dostępnych danych nie grał lub nie był rezerwowym w oficjalnym meczu w dniach 4 – 21 sierpnia.

28. Paweł Sokół (Manchester City FC) od początku sezonu ma miejsce w pierwszym składzie w drużynie U-18.

12 sierpnia: 90 minut z Newcastle United FC 2:1 – 1. kolejka U18 Premier League
19 sierpnia: 90 minut z Wolverhampton Wanderers FC 4:1 – 2. kolejka U18 Premier League

29. Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) w tym sezonie miał być zdecydowanie bliżej pierwszego składu pierwszej drużyny. Niestety do klubu sprowadzono nowych bramkarzy za Jordana Pickforda oraz Vito Mannone i 21-letni golkiper znowu gra w U-23.

11 sierpnia: rezerwowy z Tottenham Hotspur FC 2:1 – 1. kolejka Premier League 2 – Division One
20 sierpnia: 90 minut z Liverpool FC 0:3 – 2. kolejka Premier League 2 – Division One.

30. Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) już w pierwszym meczu sezonu zaliczył dwie asysty (wideo poniżej). Po faulu na nim podyktowany został rzut karny. Jednak w ostatnich dwóch meczach wchodził z ławki na ostatnie 20 minut.

5 sierpnia: 90 minut i dwie asysty z Reading FC 2:0 – 1. kolejka Championship
8 sierpnia: rezerwowy z Northampton Town FC 1:0 – 1. runda EFL Cup
12 sierpnia: 90 minut z Sheffield Wednesday FC 1:1 – 2. kolejka Championship
15 sierpnia: 29 minut z Norwich City FC 0:2 – 3. kolejka Championship
19 sierpnia: 27 minut z Hull City AFC 2:1 – 4. kolejka Championship

31. Marcel Wusiewicz (Burnley FC) jest rezerwowym w drużynie U-18.

12 sierpnia: rezerwowy z Watford FC 1:4 – U18 Professional Development League
19 sierpnia: rezerwowy z Cardiff City FC 2:1 – U18 Professional Development League

32. Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) nie tak wyobrażał sobie początek sezonu. Wydawało się, że 24-letni zawodnik po wyleczeniu kontuzji i przepracowaniu okresu przygotowawczego wróci chociaż do kadry meczowej. Nic z tego. Żyro na razie wszystkie spotkania ogląda z trybun.

33. Paweł Żuk (Everton FC) jest sporym zaskoczeniem nowego sezonu. 16-letni pomocnik przebija się w hierarchii Evertonu i zaczął grać w zespole U-18. Ma za sobą nawet występ w sparingu drużyny U-23.

12 sierpnia: 27 minut ze Stoke City FC 2:2 – 1. kolejka U18 Premier League
19 sierpnia: 18 minut z Derby County FC 1:3 – 2. kolejka U18 Premier League