#PolacywUK: Podsumowanie w dniach 24 stycznia – 2 lutego

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 24 stycznia – 2 lutego w najważniejszych ligach.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) wrócił do pierwszego składu po przerwie spowodowanej chorobą. Ipswich przegrał u siebie z Derby County 0:3, a polski bramkarz kilkoma bardzo dobrymi interwencjami uchronił zespół od jeszcze wyższej porażki.

28 stycznia: 90 minut z Preston North End 1:1 – 28. kolejka Championship

31 stycznia: 90 minut z Derby County 0:3 – 29. kolejka Championship

Krystian Bielik (Arsenal FC) nie grał w dniach 24 stycznia – 2 lutego. Bielik został wypożyczony do Birmingham. Szczegóły tutaj.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) rozegrał całe spotkanie przeciwko Crystal Palace. Boruc nie zawinił przy obu golach dla drużyny z Londynu.

31 stycznia: 90 minut z Crystal Palace 0:2 – 23. kolejka Premier League

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) zagrał w meczu U18 League 2 z Ipswich Town.

28 stycznia: 90 minut z Ipswich Town 0:3 – U18 League 2

Marcin Bułka (Chelsea FC) nie grał w dniach 24 stycznia – 2 lutego.

Adrian Cieślewicz (The New Saints) zdobył jedną z bramek w meczu Welsh Cup z Llanelli Town. Jego drużyna awansowała do ćwierćfinału.

28 stycznia: gol z Llanelli Town 7:0 – Welsh Cup

Alex Cisak (Leyton Orient FC) rozegrał cały mecz przeciwko Mansfield Town. Po tym meczu Leyton Orient spadło na ostatnie miejsce w tabeli League 2.

28 stycznia: 90 minut z Mansfield Town 0:2 – 28. kolejka League Two

Łukasz Fabiański (Swansea City FC) rozegrały cały mecz z Southampton FC. Swansea wygrało drugie spotkanie z rzędu, pokonując u siebie drużynę z południa Anglii 2:1.

31 stycznia: 90 minut z Southampton FC – 23. kolejka Premier League

Kamil Grabara (Liverpool FC) zachował czyste konto w meczu Premier League 2 z Sunderlandem, które zakończyło się bezbramkowym remisem.

29 stycznia: 90 minut z Sunderlandem 0:0 – Premier League 2.
31 stycznia: rezerwowy z Bolton Wanderers 3:1 – ćwierćfinał Lancashire Senior Cup

Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) zagrał cały mecz w drużynie U20.

30 stycznia: 90 minut z St Johnstone 0:3 – Development League

Mateusz Hewelt (Everton FC) zagrał w pierwszym składzie drużyny w U23 w Premier League 2 w meczu z Manchester United, który jego drużyna wygrała 3:1. Hewelt jedyną bramkę stracił z rzutu karnego. Everton zajmuje 1. miejsce w tabeli swojej grupy.

30 stycznia: 90 minut z Manchester United 3:1 – Premier League 2

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) nie grał w dniach 24 stycznia – 2 lutego. Poza kadrą na mecz z Burnley.

Artur Krysiak (Yeovil Town FC) rozegrał dwa mecze w omawianym terminie. Yeovil Town dzięki wygranej z Plymouth 2:1 przerwało serię siedmiu meczów bez zwycięstwa.

28 stycznia: 90 minut z Doncaster Rovers 0:3 – 28. kolejka League Two

31 stycznia: 90 minut z Plymouth 2:1 – 25. kolejka League Two

Dominic Kurasik (Brentford FC) nie grał w dniach 24 stycznia – 2 lutego.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) i jego zespół nadal nie potrafią przerwać fatalnej serii meczów bez zwycięstwa, która trwa już osiem meczów.

28 stycznia: 90 minut z Norwich City 0:2 – 28. kolejka Championship

31 stycznia: 90 minut z Reading 0:1 – 29. kolejka Championship

Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) rozegrał cały mecz w drużynie U18 oraz był rezerwowy w meczu zespołu U23.

28 stycznia: 90 minut z Brighton 1:1 – U18 Premier League
30 stycznia: 90 minut ze Swansea City 2:1 – Premier League 2

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił do pierwszego składu drużyny z Edynburga. Nowak w meczu wiceliderem tabeli Glasgow Rangers zdobył pierwszą bramkę w barwach Hearts.

2 lutego: 71 minut z Glasgow Rangers 4:1 – 23. kolejka Scottish Premiership

Damien Perquis (Nottingham Forest FC) nie grał w dniach 24 stycznia – 2 lutego.

Anotni Sarnowski (Bangor City) zagrał 90 minut w meczu drużyny U19 z Bala Town.

29 stycznia: 90 minut z Bala Town 5:3 – liga U19

Konrad Skuza (Coventry City FC) był rezerwowym w meczu U23 Development League z Queens Park Rangers.

30 stycznia: rezerwowy z QPR 0:3 – U23 Development League.

Paweł Sokół (Manchester City FC) był rezerwowym w meczu U18 Premier League oraz FA Youth Cup. Oba spotkania City wygrali po 4:0.

26 stycznia: rezerwowy z Southampton 4:0 – 5. runda FA Youth Cup
28 stycznia: rezerwowy z Newcastle 4:0 – U18 Premier League

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu Premier League 2 z Liverpoolem, które zakończyło się bezbramkowym remisem.

29 stycznia: 90 minut z Liverpoolem 0:0 – Premier League 2

Marcin Wasilewski (Leicester City FC) nie grał w dniach 24 stycznia – 2 lutego. Poza kadrą na mecz z Burnley.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) zagrał całe mecz z Burton Albion i Newcastle. Co najważniejsze w ostatnim dnia okienka transferowego polski skrzydłowy został wykupiony z Werony przez QPR. Szczegóły tutaj.

28 stycznia: 90 minut z Burton Albion 1:2 – 32. kolejka Championship
31 stycznia: 90 minut z Newcastle 2:1 – 29. kolejka Championship

Marcel Wusiewicz (Burnley FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) przechodzi rehabilitację po kontuzji.