#PolacywUK: Podsumowanie w dniach 20-23 stycznia

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 20-23 stycznia w najważniejszych ligach.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) był poza składem na mecz 27. kolejki Championship z Huddersfield Town. Powodem była choroba.

Krystian Bielik (Arsenal FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers) po raz drugi z rzędu nie znalazł się w kadrze meczowej.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) nie zaliczy do udanych meczu z Watfordem. Polski bramkarz popełnił błąd przy drugiej bramce, kiedy to zaliczył „pusty przelot” po rzucie rożnym.

21 stycznia: 90 minut z Watfordem 2:2 – Premier League

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Marcin Bułka (Chelsea FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Adrian Cieślewicz (The New Saints) zdobył jedną z bramek w finale Welsh League Cup, a jego zespół pokonał Barry Town United 4:0.

21 stycznia: 87 minut i gol z Barry Town United 4:0 – finał Welsh League Cup

Gol Cieślewicza od 02:08:00

Alex Cisak (Leyton Orient FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia. Mecz League Two z Morecambe zaplanowany na 21 stycznia został przełożony.

Łukasz Fabiański (Swansea City FC) po raz piąty w tym sezonie Premier League cieszył się ze zwycięstwa. Jego drużyna sprawiła ogromną niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z Liverpoolem 3:1. Dzięki tej wygranej Swansea opuściło strefę spadkową.

21 stycznia: 90 minut z Liverpool FC 3:2 – Premier League

Kamil Grabara (Liverpool FC) wyszedł w pierwszym składzie drużyny w U23 w rozgrywkach Premier League Cup. 18-letni bramkarz nie miał zbyt wiele pracy, a „The Reds” wygrali z Ipswich Town 2:0.

22 stycznia: 90 minut z Ipswich Town 2:0 – Premier League Cup

Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Mateusz Hewelt (Everton FC) zagrał w pierwszym składzie drużyny w U23 w rozgrywkach Premier League Cup.

23 stycznia: 90 minut z Wolverhampton Wanderers 1:1 – Premier League Cup

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) był rezerwowym w meczu Premier League z Southampton. Leicester przegrało 0:3 i jest coraz bliżej strefy spadkowej. Niestety kłopoty kadrowe klubu nie wpłynęły pozytywnie na pozycję Kapustki w drużynie.

22 stycznia: rezerwowy z Southampton 0:3 – Premier League

Artur Krysiak (Yeovil Town FC) zagrał w pierwszym składzie w meczu z Blackpool, który zakończył się remisem 2:2. Yeovil nie wygrało w ostatnich siedmiu meczach ligowych i spadło na 16. miejsce w tabeli. A jeszcze nie tak dawno było w strefie play-off.

21 stycznia: 90 minut z Blackpool FC – League Two

Dominic Kurasik (Brentford FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) nie będzie miło wspominał meczu z Blackburn Rovers. Polski bramkarz został uderzony piszczelem w głowę i musiał opuścić boisko. Na szczęście nie stało się nic poważnego. Kuszczak powinien zagrać już w następnym meczu z Norwich.

21 stycznia: 46 minut z Blackburn Rovers 1:1 – Championship

Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) świetnie zagrał w meczu z Aston Villą w U18 Premier League. 17-letni pomocnik zdobył bramkę, a następnie po faulu na nim został podyktowany rzut karny. Natomiast w poniedziałek Kwietniewski wszedł w 51. minucie meczu z Middlesbrough w Premier League Cup.

21 stycznia: 90 minut (gol i asysta) z Aston Villa FC 2:0 – U18 Premier League
23 stycznia: 39 minut z Middlesbrough 2:1 – Premier League Cup

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) ponownie wyszedł w pierwszym składzie drużyny z Edynburga. Tym razem w meczu Scottish Cup.

22 stycznia: 90 minut z Raith Rovers 1:1 – Scottish Cup

Damien Perquis (Nottingham Forest FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Vincent Rabiega (Bradford City FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia. Rozwiązał kontrak z klubem. Szczegóły tutaj.

Anotni Sarnowski (Bangor City) zagrał 90 minut w meczu drużyny U19 z The New Saints.

22 stycznia: 90 minut z The New Saints 3:2 – liga U19

Konrad Skuza (Coventry City FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Paweł Sokół (Manchester City FC) był rezerwowym w meczu U18 Premier League z Wolverhampton Wanderers. Manchester wygrał pewnie 5:2 i jako jedyna niepokonana drużyna zajmuje 1. miejsce w grupie północnej U18 Premier League.

21 stycznia: rezerwowy z Wolves 5:2 – U18 Premier League

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) był rezerwowym w meczu Premier League Cup z Cardiff.

Marcin Wasilewski (Leicester City FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) zagrał 90 minut z Fulham. W derbach Londynu padł remis 1:1. To już piąty mecz z rzędu, w którym Wszołek przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Marcel Wusiewicz (Burnley FC) nie grał w dniach 20-23 stycznia.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) przechodzi rehabilitację po kontuzji.