#PolacywUK: Podsumowanie w dniach 15-25 grudnia

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach 15-25 grudnia w najważniejszych ligach.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) bardzo mocno przyczynił się do zwycięstwa Ipswich nad Wigan 3:2. Polski bramkarz w kilku sytuacjach zachował się dobrze i uchronił swój zespół od straty kolejnych goli.

17 grudnia: 90 minut z Wigan Athletic 3:2 – Championship

Krystian Bielik (Arsenal FC) nie grał w dniach 14-25 grudnia.

Ariel Borysiuk (Queens Park Rangers) nie zagrał ani minuty w meczu z Derby County, który QPR przegrali Aston Villą 0:1. Borysiuk od 28 października nie wystąpił w ani jednym spotkaniu Championship. Zespół z Londynu przegrał pięć ostatnich meczów.

18 grudnia: rezerwowy z Aston Villa FC 0:1 – Championship

Artur Boruc (AFC Bournemouth) oczywiście wyszedł w pierwszym składzie swojej drużyny na spotkanie z Southampton. „Święci” wygrali pewnie 3:1.

18 grudnia: rezerwowy z Southampton FC 1:3 – Premier League

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) nie grał w dniach 15-25 grudnia.

Marcin Bułka (Chelsea FC) nie grał w dniach 15-25 grudnia.

Alex Cisak (Leyton Orient FC) ponownie wyszedł w pierwszym składzie swojej drużyny. Leyton Orient przegrał na wyjeździe Wycombe Wanderers 0:1.

17 grudnia: 90 minut z Wycombe Wanderers 0:1 – League Two

Łukasz Fabiański (Swansea City FC) nie zaliczy meczu z Middlesbrough do udanych. Swansea przegrało 0:3 i zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli Premier League.

17 grudnia: 90 minut z Middlesbrough FC 0:3 – Premier League

Kamil Grabara (Liverpool FC) zachwycił w meczu FA Youth Cup z Crystal Palace. 17-letni bramkarz zaprezentował kilka świetnych interwencji oraz obronił dwa rzuty karne. Grabara został okrzyknięty bohaterem Liverpoolu. Trzeba przyznać, że w pełni zasłużenie.

17 grudnia: 90 minut plus dogrywka i karne z Crystal Palace 1:1 (2:2 po dogrywce, 5:4 w karnych)

Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) był rezerwowym w meczu Hearts U20 z Dundee United U20. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

21 grudnia: rezerwowy z Dundee United 0:0 –

Mateusz Hewelt (Everton FC) nie grał w dniach 15-21 grudnia.

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) pokazał się z dobrej strony w meczu Premier League Cup z Nottingham Forest.

16 grudnia: 90 minut z Nottingham Forest 2:2 – Premier League Cup

Artur Krysiak (Yeovil Town FC) ponownie wyszedł w pierwszym składzie, ale jego drużyna przegrała drugie spotkanie z rzędu. Tym razem z Carlisle United 1:2. Polak nie mił szans przy obu straconych golach.

17 grudnia: 90 minut z Carlisle United 1:2 – League Two

Dominic Kurasik (Brentford FC) nie grał w dniach 15-25 grudnia.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) był mocno rozczarowany po meczu z Brighton & Hove Albion. Birmingham w 95. minucie straciło gola na 1:2.

17 grudnia: 90 minut z Brighton & Hove Albion – Championship

Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) po dwóch miesiącach kontuzji wrócił do gry. Najpierw 16 grudnia zagrał w meczu FA Youth Cup. Następnie trzy dni później zdobył jedną z bramek dla Fulham U23 przeciwko Aston Villi.

16 grudnia: wszedł w 51. minucie meczu z Mansfield Town 3:1 – FA Youth Cup
19 grudnia: wszedł w 31. minucie meczu z Aston Villą 3:3 – Professional Development League

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) w końcu zadebiutował w drużynie z Edynburga. Nowak wyszedł w pierwszym składzie Hearts w meczu z Dundee FC. Polak zagrał na pozycji defensywnego pomocnika, a jego drużyna przegrała 2:3.

17 grudnia: rezerwowy w meczu z Patrick Thistle 1:1 – Scottish Premiership
23 grudnia: 90 minut z Dundee FC 2:3 – Scottish Premiership

Damien Perquis (Nottingham Forest FC) nie grał w dniach 15-25 grudnia.

Vincent Rabiega (Bradford City FC) nie grał w dniach 15-25 grudnia

Konrad Skuza (Coventry City FC) brak danych.

Paweł Sokół (Manchester City FC) w omawianym terminie rozegrał dwa spotkania. Najpierw zachował czyste konto w FA Youth Cup, a na zakończenie roku jego City pokonali Stoke 5:2.

17 grudnia: 90 minut z Reading 4:0 – 3. runda FA Youth Cup

21 grudnia: 90 minut ze Stoke City 5:2 – U18 Premier League

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) nie grał w dniach 15-25 grudnia.

Marcin Wasilewski (Leicester City FC) nie grał w dniach 15-25 grudnia.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Aston Villą, ale został zmieniony w 62. minucie. QPR przegrali 0:1.

18 grudnia: 62. minuty z Aston Villą 0:1 – Championship

Marcel Wusiewicz (Burnley FC) nie grał w dniach 15-25 grudnia.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) przechodzi rehabilitację po kontuzji.