asd

Polacy w 13. kolejce Championship

Czterech Polaków zagrało w 13. kolejce Championship. Ze zwycięstwa cieszył się tylko Przemysław Płacheta. Remisem zakończyło się spotkanie Bartosza Białkowskiego, a pokonani schodzili z boiska Michał Helik i Kamil Jóźwiak. Ponownie poza składem był Krystian Bielik.

Płacheta wszedł na murawę w 60. minucie meczu wyjazdowego ze Stoke City. Skrzydłowy Norwich City zmienił Josha Martina przy stanie 3:0 dla jego klubu. Końcówka była jednak bardzo nerwowa, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Emiliano Buendia. Ostatecznie „Kanarki” wygrały 3:2 i zajmują pierwsze miejsce w tabeli drugiej klasy rozgrywkowej w Anglii.

We wtorek grał także Michał Helik, który ponownie wyszedł w pierwszym składzie Barnsley jako środkowy obrońca. Drużyna byłego zawodnika Cracovii przegrała u siebie z Brentford 0:1. Tym samym przerwana została passa dwóch wygranych z rzędu „The Reds”.

Bardzo źle dzieje się natomiast w Derby County. Po zwolnieniu Phillipa Cocu drużynę prowadzą Wayne Rooney oraz Liam Rosenior, ale pod ich wodzą „The Rams” cały czas przegrywają i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W środę Derby uległo na wyjeździe Middlesbrough 0:3. Kamil Jóźwiak grał od początku i został zmieniony w 69. minucie. Polski skrzydłowy na początku spotkania otrzymał żółtą kartkę. W kadrze meczowej ponownie nie było Krystiana Bielika, który w miniony piątek wystąpił w zespole U23. Kibice byli mocno niezadowoleni, że Polak nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych przeciwko Middlesbrough.

Natomiast czwarte spotkanie z rzędu zremisowało Millwall. Tym razem z Reading 1:1 na swoim stadionie. Bartosz Białkowski oczywiście zagrał w pierwszym składzie.