asd

#Polacy w UK: Podsumowanie w dniach 20 lutego – 5 marca

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach od 20 lutego do 5 marca w najważniejszych ligach.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) zagrał świetnie w meczu z Norwich City. Polski bramkarz został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Więcej na temat tego występu można poczytać tutaj. Do tego Białkowski został wybrany najlepszym piłkarzem Ipswich w lutym.

26 lutego: 90 minut z Norwich City FC 1:1 – 34. kolejka Championship
4 marca: 90 minut z Brentford FC 1:1 – 35. kolejka Championship

Krystian Bielik (Birmingham City FC) wszedł na boisko w 55. minucie meczu z Wolverhampton Wanderers. Polski obrońca zagrał bardzo dobrze i było chwalony po tym spotkaniu. Jednak w następnej kolejce był tylko rezerwowym.

24 lutego: 35 minut z Wolverhampton Wanderers 1:2 – 34. kolejka Championship
3 marca: rezerwowy z Leeds United 1:3 – 35. kolejka Championship

Artur Boruc (AFC Bournemouth) stracił dwie bramki w meczu z West Bromwich Albion. Jednak w następnym meczu został bohaterem swojej drużyny. Boruc obronił rzut karny wykonywany przez Zlatana Ibrahimovicia i zaprezentował kilka świetnych interwencji przeciwko Manchester United.

25 lutego: 90 minut z WBA 1:2 – 26. kolejka Premier League

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) nie grał w dniach 20 lutego – 5 marca w oficjalnym meczu (brak danych).

Marcin Bułka (Chelsea FC) był rezerwowym w meczu U18 Premier League z West Ham United.

25 lutego: rezerwowy z West Ham United 3:0 – U18 Premier League

Adrian Cieślewicz (The New Saints) został bohaterem swojej drużyny w rozgrywkach Welsh Cup. Polski zawodnik w drugiej połowie dogrywki zdobył gola, dającego New Saints zwycięstwo 2:1 i awans do półfinału. Cieślewicz kolejną bramkę zdobył w meczu ligowym z Bangor City. Po zwycięstwie nad tą drużyną The New Saints zostali mistrzami Walii.

25 lutego: wszedł w 67. minucie i gol z Bangor City 2:1 – Welsh Cup
4 marca: 71 minut z Bangor City i gol 4:0 – Welsh Premier League

Alex Cisak (Leyton Orient FC) nie grał w dniach 20 lutego – 5 marca w oficjalnym meczu.

Maciej Dąbrowski (Hibernian FC) brak danych.

Łukasz Fabiański (Swansea City FC) popełnił błąd przy jednym z goli dla Chelsea, ale wybronił także kilka bardzo trudnych strzałów.

25 lutego: 90 minut z Chelsea FC 1:3 – 26. kolejka Premier League
4 marca: 90 minut z Burnley FC 3:2 – 27. kolejka Premier League

Kamil Grabara (Liverpool FC) był rezerwowym w drużynie U23 w meczu Premier League Cup. „The Reds” wygrali 1:0.

28 lutego: rezerwowy z West Bromwich Albion 1:0 – Premier League Cup

Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) brak danych.

Kamil Grosicki (Hull City FC) zagrał cały mecz z Burnley Jego drużyna zremisowała 1:1.

25 lutego: 90 minut z Burnley FC 1:1 – 26. kolejka Premier League
4 marca: 90 minut z Leicester City FC 1:3 – 27. kolejka Premier League

Mateusz Hewelt (Everton FC) zachował czyste konto w meczu z Southampton w Premier League 2. Następnie trzy gole strzelili mu zawodnicy Manchester City.

20 lutego: 90 minut z Southampton FC 2:0 – Premier League 2
3 marca: 90 minut z Manchester City FC 0:3 – Premier League 2

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) nie zagrał w dniach 20 lutego – 5 marca w oficjalnym meczu.

Artur Krysiak (Yeovil Town FC) w omawianym terminie w dwóch meczach z rzędu zachował czyste konto. W sumie polski bramkarz nie wpuścił bramki w jedenastu spotkaniach w League Two w tym sezonie. Niestety dobra passa została przerwana porażką z Luton Town 0:4.

25 lutego: 90 minut z Notts County 0:0 – 33. kolejka League Two
28 lutego: 90 minut z Mansfield Town 0:0 – 34. kolejka League Two
4 marca: 90 minut z Luton Town 0:4 – 35. kolejka League Two

Dominic Kurasik (Brentford FC) był rezerwowym w meczu sparingowym ze Stevenage. Rywalizowały drużyny rezerwowe.

21 lutego: rezerwowy ze Stevenage 1:2 – sparing

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) zagrał w pierwszym składzie z Wolves. Birmingham wygrało 2:1 i tym samym przerwało passę trzech porażek z rzędu w lidze.

24 lutego: 90 minut z Wolverhampton Wanderers 2:1 – 34. kolejka Championship
3 marca: 90 minut z Leeds United 1:3 – 35. kolejka Championship

Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) nie grał w dniach 20 lutego – 5 marca w oficjalnym meczu.

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) wrócił do pierwszego składu drużyny z Edynburga. „Sercom” nie idzie jednak ostatnio najlepiej. Odpadli z Pucharu Szkocji oraz przegrali dwa mecze z rzędu w lidze.

22 lutego: rezerwowy z Hibernian FC 1:3 – Scottish Cup
25 lutego: 90 minut z Patrick Thistle 0:2 – 26. kolejka Scottish Premiership
1 marca: 90 minut z Ross County 0:1 – 27. kolejka Scottish Premiership

Damien Perquis (Nottingham Forest FC) nie grał w dniach 20 lutego – 1 marca w oficjalnym meczu.

Adam Przybek (West Bromwich Albion FC) zagrał cały mecz z Middlesbrough w rozgrywkach U18 Premier League.

21 lutego: 90 minut z Middlesbrough FC 2:3 – U18 Premier League

Anotni Sarnowski (Bangor City) nie grał w dniach 20 lutego – 5 marca w oficjalnym meczu lub brak danych.

Dawid Szczepaniak (Airbus UK Broughton FC) zagrał cały mecz w drużynie U19.

5 marca: 90 minut z Porthmadog 5:1 – Welsh Premier Development League (North)

Konrad Skuza (Coventry City FC) był rezerwowym w meczu drużyny U23 z Bristol City oraz zagrał w U18.

20 lutego: rezerwowy z Bristol City FC 2:0 – U23 Development League
4 marca: 90 minut z Nottingham Forest 3:0 – U18 League 2

Paweł Sokół (Manchester City FC) nie grał w dniach 20 lutego – 5 marca w oficjalnym meczu.

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) zagrał w pierwszym składzie z Tottenhamem w rozgrywkach drużyn U23, czyli Premier League 2. Następnie był rezerwowym w dwóch meczach Premier League Cup.

20 lutego: 90 minut z Tottenham Hotspur 1:0 – Premier League 2
25 lutego: rezerwowy z Burnley FC 3:5 – Premier League Cup
2 marca: rezerwowy z Blackburn Rovers 0:1 – Premier League Cup

Marcin Wasilewski (Leicester City FC) nie grał w dniach 20 lutego – 5 marca w oficjalnym meczu.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) pierwszy raz od bardzo długiego czasu usiadł na ławce rezerwowych. Przeciwko Cardiff City wszedł dopiero na ostatnie 9 minut meczu.

21 lutego: 90 minut z Wigan Athletic 2:1 – 28. kolejka Championship
25 lutego: 90 minut z Preston North End 1:2 – 34. kolejka Championship
4 marca: wszedł w 81. minucie z Cardiff City 2:1 – 35. kolejka Championship

Marcel Wusiewicz (Burnley FC) był rezerwowym w drużynie U23, która pokonała Derby County 5:0.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) przechodzi rehabilitację po kontuzji.