asd

Mikołaj Kwietniewski strzelił dwa gole Arsenalowi [wideo]

Mikołaj Kwietniewski utrzymuje świetną formę. 16-letni pomocnik Fulham FC strzelił we wtorek dwa gole Arsenalowi w meczu Barclays U18 Premier League, a jego zespół wygrał 3:1.

Kwietniewski zagrał jak dziesiątka i od początku spotkania sprawiał ogromne kłopoty defensywie „Kanonierów”. Jak informuje oficjalna strona klubu „Mikki” był szybki z piłką przy nodze oraz mijał rywali dryblingiem. Utalentowany Polak już po kwadransie gry miał świetną szansę na zdobycie bramki. Poślizgnął się jednak i nie trafił czysto w piłkę.

Jednak jako pierwsi na prowadzenie wyszedł Arsenal po golu zdobytym przez Edwarda Nketiaha. W 26. minucie Fulham doprowadziło do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Kwietniewskiego, który z bliska umieścił ją w bramce. Chwilę później na 2:1 podwyższył Elijah Adebayo.

16-letni pomocnik z Kielc drugiego gola strzelił tuż przed końcem pierwszej połowy. Tym razem Kwietniewski skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Ostatecznie Fulham pokonało Arsenal 3:1. Była to szósta wygrana „The Cottagers” z rzędu. Dzięki temu drużyna Polaka awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Natomiast dla Kwietniewskiego był to drugi mecz z rzędu ze zdobytą bramkę. Trzy dni wcześniej pokonał on golkipera Aston Villi.