Bartosz Białkowski znowu bohaterem Ipswich Town FC [wideo]

Bartosz Białkowski obronił rzut karny oraz świetnie odbił piłkę w drugiej połowie w meczu wyjazdowym z Wolverhampton Wanderers. Ostatecznie Ipswich zremisowało 0:0 w 3. kolejce Championship.

Polski bramkarz ponownie pokazał wysokie umiejętności. W 23. minucie Jon Dadi Bodvarsson ładnie uderzył w róg bramki z jedenastu metrów, ale Białkowski fantastycznie zatrzymał piłkę ręką. Natomiast w drugiej połowie 29-letni golkiper udanie odbił groźny strzał Heldera Costy.

– To wybitny bramkarz, no nie? Znowu to udowodnił – powiedział po meczu Mick McCarty, trener Ipswich Town FC, cytowany przez „East Anglian Daily Times”.

„Traktorzyści” po trzech meczach zajmują 12. miejsce w tabeli Championship z czterema punktami na koncie.