asd

2. runda EFL Trophy: Jakub Stolarczyk bohaterem Leicester City

We wtorek rozegrano wszystkie mecze 2. rundy EFL Trophy. Bohaterem Leicester City U21 został Jakub Stolarczyk, który świetnie spisał się w serii rzutów karnych. Natomiast rezerwowym bramkarzem Arsenalu U21 był Hubert Graczyk.

Puchar znany jest także pod marketingową nazwą Papa John’s Trophy. W sezonie 2020/21 w rywalizacji udział wzięło 48 klubów League One i League Two oraz szesnaście akademii pierwszej kategorii z klubów Premier League i Championship, które od 2016 roku wystawiają drużyny do lat 21.

W pierwszej fazie sześćdziesiąt drużyn zostało podzielonych na strefy północną i południową. W każdej ze stref było osiem grup. Zespoły grały ze sobą tylko jeden mecz. Do drugiej rundy awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, które w miniony wtorek zmierzyły się w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

Jakub Stolarczyk ma pewne miejsce w pierwszym składzie drużyny rezerw Leicester City. „Lisy” we wtorek zmierzyły się na wyjeździe z pierwszą drużyną Salford City. Klub z League Two objął prowadzenie w 24. minucie, kiedy to Brandon Thomas-Asante pokonał z rzutu karnego polskiego bramkarza. Stolarczyk obronił jego pierwszy strzał, ale był bez szans przy dobitce.

Ostatecznie po dziewięćdziesięciu minutach było 3:3 i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był konkurs karnych, których bohaterem został 19-letni golkiper. Jakub nie dał się pokonać w pierwszej i ostatniej serii jedenastek. Ostatecznie Leicester było lepsze w tym elemencie gry 6:5.

Leicester City jest jedyną z szesnastu drużyn U21 biorących udział w EFL Trophy, która awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek.