UEFA Euro U21: Zagrał Kapustka, Bielik i Stryjek na ławce

Polska przegrała ze Słowacją w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy U21. Bartosz Kapustka (Leicester City FC) rozegrał 59 minut, a Krystian Bielik (Arsenal FC) i Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) byli rezerwowymi.

Biało-czerwoni rozpoczęli mecz idealnie. Już po kilkudziesięciu sekundach prowadzili 1:0 po bramce zdobytej przez Patryka Lipskiego. Niestety później było już zdecydowanie gorzej i kibice wychodzili zawiedzeni z Areny Lublin.

W 20. minucie na 1:1 wyrównał Martin Valjent, a pod koniec spotkania zwycięstwo Słowacji zapewnił Pavol Šafranko. Polacy mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jednak Adrian Chovan spisywał się w bramce bez zarzutu. Ogólnie Słowacja była lepszym zespołem.

Kapustka w 59. minucie z powodu kontuzji został zmieniony przez Łukasz Monetę. Krystian Bielik i Maksymilian Stryjek cały mecz spędzili na ławce rezerwowych.

Polska w kolejnym meczu 19 czerwca zmierzy się ze Szwecją.