Polska U17 rozgromiła San Marino [wideo]

Reprezentacja Polski U17 pokonała San Marino 8:0 w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, który odbywa się na Cyprze. Dwie bramki dla biało-czerwonych zdobył Paweł Żuk (Everton FC).

Drużyna prowadzona przez selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego w każdym elemencie przewyższała San Marino. Pierwszego gola strzelił Olaf Kobacki, na 2:0 podwyższył Szymon Czyż, a kolejne dwie bramki jeszcze przed przerwą zdobył Jakub Karbownik.

Żuk wszedł na boisko w 56. minucie. 16-letni pomocnik Evertonu już chwilę później pokonał bramkarza rywali, a następnie podwyższył prowadzenie na 6:0. Kolejne dwie bramki zdobyli Bartosz Bida oraz Michał Karbownik.

W kolejnym meczu reprezentacja Polski zmierzy się 20 października z Cyprem, który w drugim ze środowych spotkań zremisował ze Szwecją 1:1.

Do kolejnej rundy eliminacji awansują dwie najlepsze drużyny z trzynastu grup oraz cztery z trzecich miejsc z najkorzystniejszym bilansem z pierwszą dwójką.

17 października 2017, Pafos

Polska – San Marino 8:0 (4:0)
Bramki: Olaf Kobacki (14.), Szymon Czyż (18.), Jakub Karbownik (21., 36.), Paweł Żuk (59., 68.), Bartosz Bida (76.), Michał Karbownik (78.).

Polska: 1. Marcel Lotka – 2. Karol Smajdor, 5. Wiktor Pleśnierowicz, 4. Maik Nawrocki, 3. Bartłomiej Eizenchart – 8. Mateusz Bogusz, 11. Jakub Karbownik (56, 16. Mateusz Żukowski), 6. Michał Karbownik, 10. Szymon Czyż, 7. Olaf Kobacki (56, 17. Paweł Żuk) – 9. Łukasz Zjawiński (56, 19. Bartosz Bida).

San Marino: 1. Thomas Paolini – 7. Filippo Santi (63, 6. Giacomo Matteoni), 4. Simone Franciosi, 5. Filippo Fabbri, 3. Andrea Contadini – 16. Lorenzo Ghiotti (44, 17. Daniel Giannini), 19. Alex Toccaceli, 20. Giacomo Valentini, 10. Elia Michelotti, 11. Paco Piscaglia (80, 14. Edoardo Casali) – 9. Thomas Pellegrini.

Żółte kartki: Kobacki.

Sędziował: Luis Teixeira (Portugalia).