#PolacywUK: Podsumowanie w dniach 3-10 lutego

Podsumowanie występów polskich zawodników na Wyspach Brytyjskich w dniach od 3 do 10 lutego w najważniejszych ligach.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC) zagrał w pierwszym składzie przeciwko Reading. Ipswich zremisowało z trzecią drużyną w tabeli 2:2. „Traktorzyści” mają serię czterech meczów bez zwycięstwa.

4 lutego: 90 minut z Reading 2:2 – 30. kolejka Championship

Krystian Bielik (Birmingham City FC) przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych przeciwko Fulham.

4 lutego: rezerwowy z Fulham FC 1:0 – 30. kolejka Championship

Artur Boruc (AFC Bournemouth) stracił aż sześć goli w meczu z Evertonem. Dla Bournemouth to trzecia porażka w ostatnich czterech rozegranych spotkaniach.

4 lutego: 90 minut z Everton FC 3:6 – 24. kolejka Premier League

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC) nie grał w dniach 3 – 10 lutego.

Marcin Bułka (Chelsea FC) nie grał w dniach 3 – 10 lutego.

Adrian Cieślewicz (The New Saints) zdobył bramkę w czwartym meczu z rzędu. Tym razem pokonał bramkarza Cardiff MU, a jego drużyna wygrała 2:0. Cieślewicz dotychczas w lidze strzelił siedem goli w dziewięciu spotkaniach.

4 lutego: 90 minut i gol z Cardiff Met University FC 2:0 – Welsh Premier League

Alex Cisak (Leyton Orient FC) był poza składem w dwóch ostatnich meczach ligowych.

Łukasz Fabiański (Swansea City FC) wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Manchesterowi City. Polski bramkarz popisał się fantastyczną interwencją przy strzale z rzutu wolnego Yayi Toure, ale niektórzy mieli do niego pretensje za zachowanie przy golu Gabriela Jesusa w doliczonym czasie gry.

5 lutego: 90 minut z Manchester City FC 2:1 – 24. kolejka Premier League

Kamil Grabara (Liverpool FC) wyszedł w pierwszym składzie drużyny U23 w rozgrywkach Premier League 2. Liverpool przegrywał 0:2, ale wygrał ostatecznie 3:2.

5 lutego: 90 minut z Tottenham Hotspur FC 3:2 – Premier League 2

Wojciech Gajda (Heart of Midlothian FC) był rezerwowym w meczu drużyny do lat 20 z Dunfermline.

6 lutego: rezerwowy z Dunfermline 1:1 – Development League

Mateusz Hewelt (Everton FC) zachował czyste konto w meczu z Arsenalem w rozgrywkach Premier League 2. Dla polskiego bramkarza to ósme spotkanie bez straconego gola w 15 rozegranych meczach w drużynie do lat 23 w tym sezonie.

6 lutego: 90 minut z Arsenal FC 1:0 – Premier League 2

Bartosz Kapustka (Leicester City FC) zadebiutował w końcu w pierwszym składzie „Lisów”. 20-letni pomocnik rozegrał 81 minut w meczu 4. rundy FA Cup, w którym Leicester wygrało po dogrywce z Derby County 3:1.

5 lutego: rezerwowy z Manchester United FC 0:3 – 24. kolejka Premier League
8 lutego: 81 minut z Derby County FC 3:1 – 4. runda FA Cup

Artur Krysiak (Yeovil Town FC) zagrał w pierwszym składzie przeciwko Hartlepool United. Jego zespół zremisował 1:1.

4 lutego: 90 minut z Hartlepool United 1:1 – 29. kolejka League Two

7 lutego: rezerwowy z Luton Town FC 2:5 – ćwierćfinał EFL Trophy

Dominic Kurasik (Brentford FC) nie grał w dniach 3 – 10 lutego.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC) po raz szósty w tym sezonie zachował czyste konto w meczu Championship. Birmingham pokonało u siebie Fulham 1:0 i przerwało tym samym serię ośmiu meczów bez zwycięstwa w lidze.

4 lutego: 90 minut z Fulham FC 1:0 – 29. kolejka Championship

Mikołaj Kwietniewski (Fulham FC) z powodu kontuzji zszedł z boiska już w 10. minucie meczu z Arsenalem.

4 lutego: 10 minut z Arsenal FC 3:2 – U18 Premier League

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC) spędził w rezerwie całe spotkanie z Motherwell FC. 22-letni zawodnik był oszczędzany przed derbami Edynburga z Hibernian FC.

4 lutego: rezerwowoy z Motherwell FC 3:0 – 24. kolejka Scottish Premiership

Damien Perquis (Nottingham Forest FC) nie grał w dniach 3 – 10 lutego. Poza składem na mecz z Aston Villą.

Adam Przybek (West Bromwich Albion FC) zagrał cały mecz przeciwko Liverpoolowi w rozgrywkach U18 Premier League.

4 lutego: 90 minut z Liverpool FC 2:2 – U18 Premier League

Anotni Sarnowski (Bangor City) zagrał 90 minut w meczu drużyny U19 z Llandudno oraz był rezerwowym w pierwszej drużynie w Welsh Premier League.

4 lutego: rezerwowy z Bala Town 1:1 – 23. kolejka Welsh Premier League
5 lutego: 90 minut z Llandudno 4:2 – liga U19

Konrad Skuza (Coventry City FC) zagrał w pierwszym składzie w meczu U18 League 2 i zachował czyste konto.

4 lutego: 90 minut z Cardiff City 7:0 – U18 League 2
6 lutego: rezerwowy z Colchester United 1:1 – U23 Development League

Paweł Sokół (Manchester City FC) przebywał z reprezentacją Polski do lat 17 na zgrupowaniu w Hiszpanii.

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC) zagrał w pierwszym składzie przeciwko Manchesterowi City. Sunderland przegrał aż 1:4, ale polski bramkarz nie zawinił przy żadnej z bramek.

3 lutego: 90 minut z Manchester City FC 1:4 – Premier League 2

Marcin Wasilewski (Leicester City FC) rozegrał 120 minut w meczu czwartej rundy FA Cup z Derby County.

8 lutego: 120 minut z Derby County FC 3:1 – 4. runda FA Cup

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) zagrał cały mecz z Blackburn Rovers, a jego drużyna przegrała na wyjeździe 0:1. To czwarte z rzędu spotkanie bez zwycięstwa dla QPR.

4 lutego: 90 minut z Blackburn Rovers 0:1 – 32. kolejka Championship

Marcel Wusiewicz (Burnley FC) nie grał w dniach 3 – 10 lutego.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers FC) przechodzi rehabilitację po kontuzji.