Paweł Sokół i Jakub Stolarczyk zagrali w reprezentacji Polski [wideo]

Reprezentacja Polski U18 rozegrała dwa mecze sparingowe z Austrią. Po 90 minut na boisku spędzili Paweł Sokół (Manchester City FC) i Jakub Stolarczyk (Leicester City FC).

17-letni Sokół zagrał w pierwszym meczu. Polska przegrywała po pierwszej połowie już 0:3, ale ostatecznie skończyło się na 2:3. Pięknym uderzeniem popisał się Przemysław Bargiel (AC Milan), a następnie samobójczego gola strzelił Paul Gobara.

Dwa dni później na bramce został wystawiony Stolarczyk. 16-letni golkiper zachował czyste konto, a dla biało-czerwonych jedyną bramkę zdobył Kacper Wełniak (Legia Warszawa).

7 listopada 2017, 18:30

Austria – Polska 3:2

Bramki: Jonas Auer (10.), Rene Hellermann (43.), Aldin Aganović (45.) – Przemysław Bargiel (65.), Paul Gobara (85. – samobój).

Polska: 1. Paweł Sokół – 2. Maciej Buławski, 5. Mateusz Skrzypczak, 4. Bartłomiej Kulejewski, 3. Marcel Stefaniak (87, 13. Daniel Liszka) – 7. Bartosz Boniecki (70, 16. Bartosz Bartczuk), 6. Wojciech Hajda (73, 18. Bartosz Boruń), 8. Przemysław Bargiel, 10. Adrian Benedyczak (70, 20. Szymon Łapiński), 11. Michał Skóraś – 9. Kacper Wełniak (73, 19. Hubert Sobol)

Sędziował: Josef Spurny (Austria)

9 listopada 2017, 11:00 – Mattersburg

Austria – Polska 1:0

Bramka: Kacper Wełniak (70.).

Polska: 1. Jakub Stolarczyk – 2. Michał Zięba, 5. Michał Ozga, 4. Mateusz Skrzypczak, 3. Daniel Liszka (86, 13. Marcel Stefaniak) – 7. Maciej Buławski (61, 17. Bartosz Boniecki), 6. Bartosz Boruń (61, 16. Wojciech Hajda), 8. Przemysław Bargiel, 10. Szymon Łapiński (46, 18. Michał Skóraś), 11. Bartosz Bartczuk (76, 20. Adrian Benedyczak) – 9. Hubert Sobol (61, 19. Kacper Wełniak)

Żółta kartka: Wełniak.