Polacy grają w sparingach

Angielskie kluby przygotowują się do nowego sezonu na całym świecie. Podczas meczów towarzyskich minuty dostają młodzi polscy zawodnicy: Krystian Bielik, Kamil Grabara, Mateusz Hewelt i Maksymilian Stryjek.

Arsenal poleciał na mecze towarzyskie do Australii oraz Chin. W czwartek „Kanonierzy” zmierzyli się z Sydney FC. W pierwszym składzie drużyny z Londynu wyszedł Krystian Bielik, który został zmieniony w 68. minucie. 19-letni zawodnik zagrał na prawej obronie w ustawieniu 3-4-2-1. Arsenal wygrał 2:0.

Natomiast Mateusz Hewelt poleciał z Evertonem do Tanzanii. Również w czwartek zespół z Liverpoolu pokonał Gor Mahia FC 2:1. 20-letni bramkarz rozegrał całą drugą połowę.

Kamil Grabara w 68. minucie zmienił Lorisa Kariusa w środowym spotkaniu z Tranmere Rovers. Dla 18-letniego golkipera to był debiut w pierwszej drużynie Liverpoolu. Więcej o tym występie tutaj.

Maksymilian Stryjek wszedł na boisko w 60. minucie meczu z Livingston. 20-letni bramkarz pokazał się z dobrej strony, a jego Sunderland wygrał 3:0.

Oczywiście wszyscy wspomniani zawodnicy grali w pierwszych drużynach swoich klubów.