Kamil Grabara podpisał nowy kontrakt z Liverpool FC

Kamil Grabara przedłużył kontrakt z Liverpool FC. 18-letni bramkarz związał się z The Reds umową do czerwca 2022 roku.

– Oczywiście jestem bardzo dumny i naprawdę szczęśliwy – powiedział Grabara po podpisaniu kontraktu cytowany przez oficjalną stronę klubu. – Po prostu daję z siebie wszystko każdego dnia podczas sesji treningowych i staram się najmocniej jak mogę.

Pochodzący z Rudy Śląskiej golkiper przeszedł do Liverpoolu z Ruchu Chorzów w styczniu 2016 roku. Jednak z powodów proceduralnych polski golkiper przez ponad pół roku nie mógł zagrać w oficjalnym meczu i tylko trenował. W barwach Liverpoolu zadebiutował 14 sierpnia w spotkaniu drużyny U23, która przegrała 1:4 z Southampton, ale Grabara zebrał bardzo dobre recenzje.

Od tego czasu jego pozycja w klubie cały czas rosła. Grabara bardzo szybko zaczął trenować z pierwszą drużyną The Reds pod okiem Juergena Kloppa. Często był również trzecim bramkarzem podczas spotkań Premier League. Wielokrotnie zachwycał w meczach drużyn U18, U19 i U23. Przeciwko Crystal Palace w FA Youth Cup obronił dwa rzuty karne oraz imponował w sytuacjach sam na sam.

W lipcu Kamil zadebiutował w pierwszej drużynie. W 67. minucie sparingu z Tranmere Rovers zmienił Lorisa Kariusa. – Grałem tylko 30 minut, ale to nieważne jak długo. Byłem tam i teraz chcę więcej! – podkreśla utalentowany golkiper.

W przerwie letniej wydawało się, że 18-letni bramkarz zostanie wypożyczony. Jednak skończyło się tylko na jednym występie w meczu towarzyskim w barwach Oldham Athletic. Temat wypożyczenia wróci w najbliższej przyszłości. Klub chce, aby już niedługo Grabara zaczął zdobywać doświadczenie w seniorskiej piłce.

Jego talent został dostrzeżony również w ojczyźnie. 14 listopada tego roku Kamil zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 21 prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy, który Polska wygrała z Danią 3:1.